Gruzin pędził 150 km/h w terenie zabudowanym! „To niechlubny rekordzista”

Policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcą, który przez trzy miesiące nie będzie mógł wsiadać z kierownicę, był mężczyzna prowadzący mercedesa. Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził aż 150 km/h.

Wczoraj w miejscowości Sieraków – pomiędzy Kutnem a Gostyninem – policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes. Za kierownicą samochodu siedział 39-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 150 km/h.

- R E K L A M A -

Tym samym został niechlubnym rekordzistą, ponieważ w powiecie gostynińskim funkcjonariusze jeszcze nigdy nie zarejestrowali aż tak rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Tak szybko nie można w naszym kraju przemieszczać się nawet po autostradzie – mówi asp. Żaneta Kołodziejska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Mężczyzna oprócz tego, że stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

- R E K L A M A -

Policja apeluje o ostrożność

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Gostynin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: