Gzyms – ciekawa ozdoba dachu

Gzyms dachowy to jeden z elementów, który nada niepowtarzalnego charakteru każdemu budynkowi. Mówi się, że to detale wpływają na wygląd całego domu. Zdecydowanie się z tym zgadzamy, dlatego chcemy pokazać Ci, dlaczego sztukateria zewnętrzna to dobry wybór.

- R E K L A M A -

Jak wybrać odpowiedni model i kształt gzymsu dachowego?

Jeśli zależy Ci, aby Twój dom wyglądał naprawdę stylowo i ponadczasowo, musisz pamiętać, że bardzo ważne jest właściwe dobranie gzymsów dachowych – np. modeli dostępnych w ofercie Prestige Molding. W naszym sklepie znajdziesz gzymsy, które tworzyliśmy zarówno z myślą o budownictwie klasycznym, jak i tym nowoczesnym. Zastosowanie sztukaterii zewnętrznej wygląda niezwykle elegancko, kiedy dopasowana jest do stylu architektonicznego domu. Warto podkreślić też, że ilość ozdobnych elementów może być wyznacznikiem gustowności końcowego efektu. Dlatego też tak ważne jest, aby profilowanie oraz zastosowanie zdobień współgrało z resztą budynku. Zastosowanie gzymsów daje niezliczoną ilość możliwości, ponieważ listwy z łatwością można ze sobą połączyć. Dzięki temu możesz stworzyć dowolną kompozycję, która będzie odpowiadać Twojej wizji pięknego domu. Połączenie kilku wzorów będzie doskonale współgrać z budowlami nawiązującymi do klasycznego, historycznego stylu. Element ten z łatwością dopasować można nie tylko do stylu, ale i koloru domu. Styropian wraz ze swą warstwą ochronną dobrze łączą się z różnego rodzaju farbami, dzięki czemu możesz nadać im dowolną barwę. Wiele osób stawia na listwy w odcieniu zbliżonym do elewacji. Można jednak wybrać zupełnie inny, nadając tym samym budowli zupełnie nowego charakteru.

- R E K L A M A -

Gzyms dachowy to nie tylko doskonała dekoracja, ale i niezwykła funkcjonalność

Gzyms dachowy, prócz swoich walorów wizualnych posiada także funkcję ochronne. Listwy umieszczone pod dachem doskonale chronią elewacje przed zaciekami, które może powodować deszcz. Zniszczenia tego rodzaju mogą generować każdego roku wysokie koszta, ponieważ konieczne jest w tym przypadku ponowne malowanie ścian domu. Gzyms pełni funkcję osłony ściany budynku. Rozwiązanie to sprawdza się także zimą, kiedy to śnieg spadający z dachu, może wywołać podobne szkody. Sztukateria elewacyjna może też nadać budynkowi odpowiednich proporcji. Zależnie od umiejscowienia, sprawi, że budynek zostanie optycznie obniżony lub podwyższony.


materiał partnera
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: