reklama
reklama

Historia rozwoju wag platformowych

Gwarantują dokładne wyniki ważenia, możliwe jest korzystanie z wag nawet w nieogrzewanych pomieszczeniach – dzięki odporności na znaczny zakres temperatur. W sklepie internetowym Vagar można wybierać z szerokiej oferty godnych uwagi wag platformowych z wygodną dostawą.

- R E K L A M A -

Wagi – historia rozwoju

Historię wag platformowych należy zacząć od tego, kiedy wagi w ogóle się pojawiły. Tych najzwyklejszych używano bardzo dawno temu – jeszcze przed pojawieniem się pisma. Przez cały ten czas wagi były zmieniane i ulepszane. Obecnie różnorodność typów i funkcjonalności jest imponująca i umożliwia w każdym przypadku wybór najlepszego odpowiedniego sprzętu do ważenia. 

Uważa się, że miejscem narodzin wag jest Babilon, a także starożytny Egipt. Tutaj zaczyna się historia powstania tak ważnego sprzętu. 

- R E K L A M A -

Warto podkreślić kilka znaczących momentów w historii:

 1. W połowie XII wieku wynaleziono dokładniejsze wagi – arabski naukowiec wynalazł je, aby móc określić, jak autentyczne były cenne stopy. Były one również wykorzystywane do rozpoznawania gęstości substancji, biżuterii i fałszywych monet. 
 2. Wagi żyrostatyczne powstały dzięki Archimedesowi. 
 3. Wagi z możliwością pomiaru w wodzie zostały wynalezione przez Galileo Galilei. 

Ewolucja wag platformowych jest wielopłaszczyznowa. Pod koniec XVII wieku pojawiły się wagi oparte na sprężynie. Takie wagi charakteryzowały się

- R E K L A M A -
 • zwartością;
 • lekkość;
 • wygoda. 

Do dziś wiele osób korzysta z takich wag. We współczesnym świecie preferowane są modele elektroniczne. 

Wagi platformowe - cechy

Wagi platformowe – cechy

Główne etapy rozwoju wag platformowych pozwalają prześledzić rozwój i udoskonalanie modeli. Nowoczesne wagi platformowe:

 • charakteryzują się różnorodnością powierzchni platform;
 • platforma działa jak urządzenie odbierające obciążenie;
 • platforma jest wspierana przez czujniki – jeden lub nawet kilka. 

Oprócz różnic w powierzchniach platform, warto również zwrócić uwagę na różnice w charakterystyce wagi. Możliwe typy są następujące:

 • mechaniczne lub elektroniczne;
 • jedno- lub czterosensorowe;
 • na zawiasach lub na blacie i stojące na podłodze. 

Na stronie internetowej Vagar można wybrać nowoczesne modele i zamówić je z szybką, wygodną dostawą. Każdą z ofert można śmiało nazwać najlepszą. Będziesz mógł porównać kilka interesujących Cię opcji, aby dokonać właściwego, ostatecznego wyboru. 

Wagi z jednym czujnikiem

Wagi platformowe z jednym czujnikiem to:

 • towarowe;
 • napełniające;
 • vendingowe. 

Są kompaktowe i mają niewielki współczynnik nośności. Są z powodzeniem stosowane w magazynach, sklepach spożywczych i w handlu. Mogą być wykorzystywane do dokładnego ważenia niewielkich towarów o masie do pół tony, a także do pakowania produktów. 

Wczesne prototypy wag platformowych również były ciekawe i funkcjonalne. Ale oczywiście nowoczesne modele są po prostu nieporównywalne ze swoimi przodkami. Są wielofunkcyjne, gwarantują dokładność pomiarów, charakteryzują się trwałością. 

Modele z czterema czujnikami

Wagi platformowe, w których znajdują się cztery czujniki, są poszukiwane w przemyśle i produkcji. Znajdują zastosowanie w dużych magazynach. Z ich pomocą możliwe jest dokładne i łatwe ważenie ładunków wielkogabarytowych o masie przekraczającej pół tony. Do załadunku towarów do zważenia wykorzystywane są specjalne wózki hydrauliczne, a także wózki widłowe i telfery. Możliwy jest również załadunek ręczny.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: