Wiadomości KutnoLifestyleHokery. Jakie zalety mają te stylowe meble?

Hokery. Jakie zalety mają te stylowe meble?

Hoker bez wątpienia jest stylowym meblem, który dawno przestał być wyłącznie wyposażeniem baru. Te wysokie krzesła mogą bardzo dobrze prezentować się za blatem będącym częścią otwartej przestrzeni łączącej salon z kuchnią. Dobrze sprawdzą się też w kuchni. Jakie jeszcze zalety mają hokery i czemu to właśnie na nie warto stawiać?

- Reklama -

Ciekawie prezentujące się hokery to nie tylko ozdoba kuchni lub otwartej przestrzeni z barkiem, ale też bardzo wygodne meble do codziennego użytku. Można w nich przyjemnie spędzić czas na kawie ze znajomymi, ale także zjeść szybki lunch. Jednocześnie występują w wielu odmianach tak, że można je dopasowywać do różnych wnętrz. Co jeszcze warto wiedzieć o zaletach hokerów?

Hoker: stylowe krzesło barowe

Hoker to wysokie krzesło barowe, które dawniej było przede wszystkim wyposażeniem różnego rodzaju lokali. Szybko jednak dostrzeżono, że takie meble są bardzo praktyczne. Wysoko umiejscowione siedzisko i podpórka dla stóp sprawiają, że można na nich wygodnie siedzieć nawet przez dłuższy czas. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy dany model wyposażony jest w dodatkowe oparcie. Przy tym hokery mogą pasować do różnych stylizacji wnętrz. Warto zwrócić uwagę choćby na to, że takie meble bywają wykonane z drewna, ale też metalu połączonego np. z plastikowym siedziskiem.

- Reklama -

Chcesz wiedzieć więcej np. o tworzeniu ciekawych wnętrz? Przeczytaj również „jak sprawić, aby Twoje mieszkanie prezentowało się elegancko i stylowo?„. 

Czemu warto stawiać na hokery?

Jakie są najważniejsze zalety hokerów? Należą do nich przede wszystkim:

  • Nowoczesny charakter: hokery nie są bardzo starym typem wyposażenia wśród domowych mebli. Coraz większa liczba osób docenia jednak, że mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych stołków i krzeseł.
  • Wygoda: można postawić także na krzesła o tapicerowanych i głębokich siedziskach. Komfort zwiększają też podłokietniki. Niektóre modele posiadają też możliwość regulacji wysokości siedzenia, które jest również obrotowe.
  • Uniwersalność: można spotkać hokery w aranżacjach nowoczesnych lub industrialnych, ale też we wnętrzach glamour lub minimalistycznych.
  • Stylowy wygląd: takie krzesła wręcz stworzone są do tego, by zestawić je z wyspą kuchenną lub innym funkcjonalnym blatem.
  • Stabilność: hokery są wysokie i często może się wydawać, że także wywrotne. Nie jest to jednak prawda. Nawet modele na jednej nodze mają dość dobrą stabilizację i są masywne, upadek z nich jest więc rzeczą rzadką.

Hokery w różnych wydaniach

- Reklama -

Hokery to krzesła barowe, które mogą występować w różnych wydaniach. Bez wątpienia jest to kolejna zaleta tego rodzaju mebli. Drewniane, częściowo metalowe, z plastikowymi lub tapicerowanymi siedzeniami – zawsze mogą być dobrane do aranżacji wnętrza tak, by dopełniały ją w ciekawy sposób. W przypadku modeli tapicerowanych wiele zmienia już sam kolor materiału obiciowego. Może być on czarny, szary, ale także odróżniać się kolorystycznie od reszty wystroju. W ostatnich sezonach modne były np. hokery z siedziskiem w kolorze butelkowej zieleni.

materiał partnera

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: