reklama

Hospicjum Kutnowskie ma już 25 lat. Wyjątkowa uroczystość w KDK

Kutnowskie Hospicjum obchodzi swoje 25–lecie. Stowarzyszenie świętuje z poślizgiem spowodowanym pandemią, ponieważ faktycznie zostało powołane na zebraniu założycielskim w dniu 19 września 1995 roku, czyli już 26 lat temu. W czwartek (16.09) na scenie Kutnowskiego Domu Kultury wspominano początki działalności oraz dziękowano wszystkim tym, którzy przez lata przyczynili się do rozwoju placówki.

– Na początku musieliśmy mnóstwo siły włożyć w to, żeby pozyskiwać pieniądze chociażby na utrzymanie naszej kadry. Przez wiele lat funkcjonowaliśmy jako hospicjum domowe, ale plany budowy hospicjum stacjonarnego pojawiały się już w naszych głowach od początku – mówiła podczas uroczystości Wiesława Sobczyk, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie.

- R E K L A M A -

Od 2018 roku Hospicjum Kutnowskie działa w trybie stacjonarnym w budynku przy ulicy Jastrzębiej 15.

– Pamiętam rozmowy związane z rozpoczęciem działalności stowarzyszenia i byłem pod ogromnym wrażeniem planów snutych przez założycieli. Wielki szacunek za to, czego dokonuje Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie na co dzień, ale jeszcze większy za determinację w dążeniu do tych realizacji wspomnianych planów. Jesteśmy wdzięczni, że grupa tak wspaniałych ludzi od wielu lat pomaga mieszkańcom Kutna – dziękował Zbigniew Wdowiak, zastępca Prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Urząd Miasta Kutno wspiera Hospicjum Kutnowskie. Poprzez różnego rodzaju dotacje i dofinansowania przekazaliśmy już 407 000 złotych na rzecz tej instytucji.

– Również Rada Miasta przyznała Hospicjum Kutnowskiemu swoją nagrodę. Serdecznie zapraszamy panią prezes wraz z delegacją na październikowe obrady, na których zorganizujemy oficjalne przekazanie nagrody – dodał Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Założycielką i inicjatorką powstania Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie jest Katarzyna Kowalewska, która została pierwszym Prezesem Stowarzyszenia i pełniła tę funkcję nieprzerwanie do 2015 roku. W skład pierwszego zarząd weszli: Paweł Jędrzejczak, Wiesława Sobczyk, Hieronima Glinda, ks. Jan Latoń, Bogumiła Sasak. 25 września 1995 roku Stowarzyszenie „Hospicjum Kutnowskie” zostało sądownie zarejestrowane, uzyskując osobowość prawną.

źródło: UM Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: