reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plKulturaI Ty możesz zostać Królową Róż! KDK ogłasza casting

I Ty możesz zostać Królową Róż! KDK ogłasza casting

Znajomi i rodzina namawiają Cię, żebyś wzięła udział w Castingu na Królową Róż? Sama od jakiegoś czasu myślisz o tym, jak wyglądałabyś w koronie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie ma problemu, Kutnowski Dom Kultury rusza na ratunek.

- R E K L A M A -

JAK ZOSTAĆ KRÓLOWĄ RÓŻ – KRÓTKI PRZEWODNIK DLA ZDECYDOWANYCH I JESZCZE NIEZDECYDOWANYCH

KROK 1 – ZGŁOSZENIE

- R E K L A M A -

Wejdź na stronę https://kdk.net.pl/event/casting-krolowa-roz-2019/ Jesteś? Pobierz regulamin i kratę zgłoszeniową. Zapoznaj się z ich treścią, przeczytaj nasze podpowiedzi i odpowiedzi na ten etap w drodze po koronę Królowej.

Zastanawiasz się czy się nadajesz na Królową Róż?

- R E K L A M A -

Cóż, jeśli urodziłaś się lub mieszkasz czy też uczysz się w Kutnie i ukończyłaś 18 rok życia, to jesteś idealną Kandydatką na Królową Róż. Uwaga! W tym roku nie ma górnej granicy wiekowej!

Jak zgłosić się na Casting?

Jeśli spełniasz wszystkie warunki zamieszczone w regulaminie (czyli urodziłaś się / mieszkasz / uczysz się w Kutnie i masz skończone 18 lat), to pobierz i wypełnij kartę zgłoszeniową. Potem koniecznie wyślij ją wraz ze zdjęciami na adres podany w regulaminie do 1 kwietnia 2019 roku.

Jakie zdjęcia dołączyć do karty zgłoszeniowej?

Przede wszystkim Twoje (chociaż domyślamy się, że mama i babcia to piękne kobiety – wiadomo po rodzinie nic nie ginie). Zgodnie z regulaminem należy dołączyć jedno zdjęcie twarzy oraz jedno zdjęcie całej sylwetki. Nie ma sensu, żebyś wysyłała ich więcej, bo dodatkowe fotografie nie będą brane pod uwagę.

KROK 2 – CASTING ETAP I

Po przesłaniu karty zgłoszeniowej otrzymasz od nas potwierdzenie o jego przyjęciu. Gratulujemy – oficjalnie zostałaś Kandydatką na Królową Róż. Teraz czas na przygotowania. Poczytaj o Święcie Róży i przygotuj przemowę na jego otwarcie.

Kiedy odbędzie się Casting?

Casting odbędzie się na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury (Kutno, ul. Żółkiewskiego 4) w dn. 6 – 7 kwietnia 2019 r. Planowo rozpocznie się o godzinie 10:00. Powinnaś przyjść wcześniej, pomiędzy 9:30 – 9:50, wtedy będziesz mogła spokojnie podpisać listę i potwierdzić swoje dane. W tym roku Casting będzie miał dwa etapy! Pierwszy odbędzie się w sobotę 6 kwietnia!

Jak się przygotować do Castingu?

Po pierwsze przygotuj przemowę na otwarcie Święta Róży. Nie przejmuj się, nie musi być długa. Im bardziej Twoja, tym lepsza. A i jak nie wiesz od czego zacząć, to podpowiadamy, że ,,dzień dobry’’ zazwyczaj działa (,,Witam’’ i ,,Szanowni Państwo’’ też dają radę).

Jeśli masz w planach umówić się do fryzjera i kosmetyczki, to tego nie rób. Po pierwsze na Castingu należy się pojawić bez makijażu. Zależy nam na Twoim naturalnym pięknie, nie zakrywaj go podkładem, pudrem, tuszem, cieniami, różami, bronzerami i rozświetlaczami.

Jak będzie wyglądał Casting?

Najpierw zaprosimy wszystkie Kandydatki na salę, przedstawimy Jury i powiemy co i jak dalej. Potem będziemy rozpocznie się I ETAP, który będzie się składał z następujących części: wykonania zdjęć, krótkiej autoprezentacji, rozmowy z Kandydatką, prezentacji krótkiej wypowiedzi – przemowy otwierającej Święto Róży przygotowanej wcześniej przez Kandydatkę (max. 3 minuty).

Na koniec Jury wybierze minimum 10 Kandydatek (liczba zależy od ilości zgłoszeń
do I etapu i może ulec zmianie), które przejdą do II ETAPU.

Pamiętaj, Jury to profesjonaliści, a przy okazji mili ludzie i nie gryzą (no chyba, że zostaną sprowokowani)!

KROK 3 – CASTING ETAP II

Brawo – jesteś w II ETAPIE! Głęboko oddychaj i porządnie się wyśpij, w końcu II ETAP jest dzień po I. Czyli widzimy się 7 kwietnia 2019 r. na sali widowiskowej KDK o godzinie 10:00.

Jak będzie wyglądać II ETAP?

II etap Castingu będzie składał się z następujących części: rozmowy z Kandydatką, zadania aktorskiego, krótkiej improwizowanej wypowiedzi na zadany temat. Możliwe, że jeszcze raz zrobimy Ci kilka zdjęć.

Kiedy poznam wyniki Castingu?

Jury po obradach zaprosi wszystkie Kandydatki i przedstawi im swój werdykt. Uwaga! Po Castingu nowa Królowa ma swoją pierwszą sesję zdjęciową.

To by było na tyle. Jeśli nadal masz wątpliwości to bez chwili wahania wejdź na stronę kdk.net.pl i przeczytaj regulamin (jeszcze raz). Coś wciąż jest niejasne? Wyślij maila do Koordynatorki. Nawet przyszła Królowa może czegoś nie wiedzieć.

Powodzenia! Może to właśnie Ty jesteś przyszłą Królową Róż!

Nie przegap: