Idealny trawnik – jaki sprzęt zakupić?

Osoby, które decydują się na założenie trawnika w ogrodzie, zawsze dokładają wszelkich starań, by pielęgnować go w odpowiedni sposób, osiągając tym samym spektakularny efekt. Jeśli dotyczy to także Ciebie, warto wiedzieć, w co warto zainwestować, by wkrótce cieszyć oko ładnym i gęstym trawnikiem. Zebraliśmy wskazówki co do niezbędnych narzędzi, które przydadzą się zarówno osobie stawiającej pierwsze kroki w ogrodnictwie, jak i tej już zaawansowanej.

- R E K L A M A -

Glebogryzarka spalinowa do zadań specjalnych

Wiele osób wychodzi myślami w przyszłość, zastanawiając się, co będzie przydatne do koszenia trawy i pomija jednocześnie pierwszy ważny krok, jakim jest zadbanie o dobrą jakość gleby. Pomoże w tym profesjonalna glebogryzarka spalinowa (np. https://natrawniku.pl/pl/c/Glebogryzarka-spalinowa/70), która sprawdzi się w każdym miejscu. To funkcjonalne urządzenie ogrodowe, które z roku na rok zyskuje na swojej popularności i staje się zbawieniem dla wszystkich posiadaczy własnego kawałka ziemi. 

To właśnie ona odpowiada za odpowiednie spulchnienie gleby, a także napowietrzenie jej, by lepiej sprawdziła się pod uprawę. Jednocześnie wysokiej jakości glebogryzarka pozwala na skuteczne pozbycie się chwastów. Dzieje się to za sprawą specjalnych noży, które umieszczone są na tarczach obracających się wokół własnej osi z całkiem sporą prędkością. Wgryzają się one w ziemię, a następnie podrzucają ją i przewracają. Na rynku jest sporo rozmaitych modeli – niektóre z nich umożliwiają nawet rozprowadzanie kompostu czy torfu, dlatego to sprzęt, który przyda się naprawdę każdej osobie. Dzięki niemu można przy niewielkim wysiłku i krótkim czasie uzyskać idealnie przygotowane podłoże do wysiewu trawy.

- R E K L A M A -

Kosa spalinowa, by cieszyć się równym trawnikiem

Jeśli już masz swój wyczekany trawnik, przychodzi czas, by zadbać o jego odpowiednią wysokość. Kosa spalinowa Stihl (zobacz https://natrawniku.pl/pl/c/kosy-spalinowe-stihl/104) sprawdzi się w tym idealnie. Pozwala na swobodne manewrowanie nawet pomiędzy rabatami czy drzewami bądź krzewami. To niewielkie i wygodne w użyciu urządzenie umożliwi Ci zadbanie o wygląd trawnika i jego sprawne koszenie nawet tam, gdzie teren nie należy do najłatwiejszych. Grząski, nieregularny czy wąski – nie jest to żaden problem. Jeśli już kompletujesz niezbędne sprzęty spalinowe, przekonaj się, co jeszcze ma Ci do zaoferowania renomowany producent Stihl – może to idealny moment na wymianę pilarki, którą znajdziesz na https://natrawniku.pl/pl/c/Pilarki-spalinowe-STIHL/82 

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: