Ile młodzież wie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym? Za nami powiatowy turniej wiedzy

W ostatnich dniach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

12 kwietnia 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych. W tegorocznym turnieju zgłosiło się 6 szkół w I kategorii wiekowej (10–12 lat) oraz 8 szkół w drugiej kategoii wiekowej (13–15 lat) z terenu całego powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół w I kategorii:

I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kutnie
II – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie
III – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół w II kategorii:

I – Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie
II – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie
III – Szkoła Podstawowa w Byszewie

- R E K L A M A -

Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat kutnowski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 11 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

„Komenda Powiatowa Policji w Kutnie składa serdeczne podziękowania dla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie Annie Wiśniewskiej za udostępnienie pomieszczeń szkoły i za pomoc w organizacji turnieju. Dziękujemy również Prezydentowi Miasta Kutna Zbigniewowi Burzyńskiemu za ufundowanie nagród dla zwycięzców. Słowa podziękowania kierujemy także dla OSP Dąbrowszczak, którzy pomogli nam w realizacji etapu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Za wsparcie rzeczowe dziękujemy także firmie FullTravel” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: