Ilu kutnowskich nauczycieli zaszczepi się przeciwko COVID-19? Są najnowsze dane

Blisko 70 % pedagogów uczących w klasach I-III w kutnowskich szkołach podstawowych zdecydowało się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Najwięcej, prawie 83 % zadeklarowanych nauczycieli było w Szkole Podstawowej nr 1.

Blisko 70 % pedagogów uczących w klasach I-III w kutnowskich szkołach podstawowych zdecydowało się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Najwięcej, prawie 83% zadeklarowanych nauczycieli było w Szkole Podstawowej nr 1.

Nieco mniejszy odsetek wychowawców z przedszkoli zgłosił chęć do szczepienia. We wszystkich placówkach średnia wyniosła około 52 %. Natomiast w Żłobku Miejskim na 11 pracujących wychowawców, chęć zaszczepienia wyraziło 45% uprawnionych do przyjęcia szczepionki.

- R E K L A M A -

Łącznie spośród uprawnionych 331 pracowników oświaty, którzy pracują teraz stacjonarnie, chęć zaszczepienia się wyraziło 199 osób, co daje średnią nieco ponad 60 %. To jednak nie koniec, bo ci pracownicy oświaty, którzy spóźnili się z deklaracją, na przykład z powodu urlopu bądź zwolnienia chorobowego, mają czas do czwartku (18.02) na rejestrację. Od poniedziałku (15.02) rejestrować na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą się też nauczyciele, którzy pracują zdalnie, czyli pedagodzy uczący klasy IV-VIII.

Pierwsi nauczyciele pracujący stacjonarnie już przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. Szczepienie drugą dawką ma się odbyć pod koniec kwietnia.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: