REKLAMA
środa, 18, maj 2022
REKLAMA

Ilu pacjentów z COVID-19 przebywa w kutnowskim szpitalu? Są najnowsze dane

Od kilku dni Kutnowski Szpital Samorządowy notuje wyraźny spadek ilości przebywających w placówce pacjentów covidowych przebywających w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

poniżej dalsza część artykułu

Na dziś (czwartek 13 stycznia 2022) na godzinę 9:00 w kutnowskim szpitalu przebywa 81 pacjentów z COVID-19 i ta liczba osób od kilku dni jest podobna.

– Jeszcze w listopadzie i grudniu bywały dni, że przebywało ponad 140 osób codziennie. Obawialiśmy się o kolejnych pacjentów, dla których wkrótce mogłoby braknąć łóżek. Nie znamy przyczyny tych spadków, ale być może jedną z nich jest to, że przybywa szpitali i łóżek covidowych w innych powiatach i nie jest to wynikiem dobrych danych globalnych. Oby ta spadkowa tendencja miała jednak pozytywne podłoże i utrzymała się, czego życzymy wszystkim, a szczególnie pacjentom i ich rodzinom – informuje Bartosz Serenda, zastępca dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego ds. komunikacji i jakości.

poniżej dalsza część artykułu

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dziś odnotowano 16 878 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a także 481 zgonów osób z COVID-19. W powiecie kutnowskim w ciągu ostatniej doby wykazano 20 nowych zakażeń koronawirusem. 356 osób jest objętych kwarantanną.

reklama

Warto przeczytać:

reklama