reklama

Innowacyjna rehabilitacja w Ujeździe

Ośrodek rehabilitacji i opieki Comfort Life w Ujeździe to jedyne tego typu miejsce w województwie łódzkim, gdzie podczas pobytów rehabilitacyjno – opiekuńczych, oprócz klasycznej fizjoterapii, wykorzystuje się również urządzenia w zakresu robotyki.

- R E K L A M A -

Ten rodzaj terapii określa się w literaturze medycznej jako rehabilitację robotyczną. Jest to nowa, dynamicznie rozwijająca się gałąź w dziedzinie fizjoterapii. Klasyczna rehabilitacja wspierana przez tzw. roboty rehabilitacyjne oraz urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości stwarza nowe możliwości szczególnie osobom z chorobami neurologicznymi, u których na skutek choroby funkcja kończyn dolnych lub górnych została w znacznym stopniu ograniczona. W przypadku schorzeń ortopedycznych rehabilitacja z zastosowaniem nowych technologii umożliwia wczesne uruchamianie pacjenta na etapie pionizacji i nauki chodu. Jak najszybsze rozpoczynanie rehabilitacji ma szczególne znaczenie w przypadku złamań kończyn, zabiegów operacyjnych lub urazów komunikacyjnych, gdzie ból i unieruchomienie wywołują niekorzystne zmiany w narządzie ruchu, wydłużając czas do osiągnięcia pełnej sprawności.

Robotyka wspiera klasyczną rehabilitację. Wszystko za sprawą odpowiednio dobranego sprzętu, który uzupełnia działanie klasycznej rehabilitacji. Jednym z takich urządzeń jest robot Luna.  Regularne zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia pozwalają zapobiegać wielu następstwom chorób neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Terapia szczególnie polecana jest osobom z zaburzeniami chodu po udarze mózgu, urazie czaszkowo-mózgowym, przy stwardnieniu rozsianym, czy w chorobie Parkinsona. 

- R E K L A M A -

Obecnie trwają zapisy na pobyty opiekuńczo – rehabilitacyjne, które realizowane są na zasadach komercyjnych. Więcej informacji o programach zajęć oraz kontakt do rezerwacji miejsc można znaleźć pod adresem: www.comfortlife.com.pl lub telefonicznie 608 412 974

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: