Inspektorat Ochrony Środowiska przyjrzy się pożarowi składowiska w Krośniewicach

Wszystko wskazuje na to, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi zajmie się wczorajszym pożarem składowiska odpadów w Krośniewicach. Z żywiołem walczyło 13 zastępów straży pożarnej z całego regionu.

Jak powiedział Panoramie kpt. Zdzisław Pęgowski, zgłoszenie o pożarze na składowisku przy ul. Paderewskiego w Krośniewicach wpłynęło do dyżurnego KP PSP w Kutnie w niedzielę o 8:54. Działania zakończyły się tuż przed godziną 13.

- R E K L A M A -

Okazało się, że pożarem objęta jest pryzma składowiska o wymiarach 30x20m. Podano pięć prądów piany na źródło pożaru, a także prądy wody w obronie okolicznych zabudowań – komentuje kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Na miejscu działało 5 zastępów straży z Kutna, a także OSP z Krośniewic, Dąbrowic, Kajewa, Grochowa, Gołębiewa, Kajewa i Komadzyna.

- R E K L A M A -

Przyczyny pożaru w dalszym ciągu są ustalane. Zgodnie z procedurami przy tego typu zdarzeniach powiadomiliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi, który też będzie prowadził swoje czynności – dodaje kpt. Pęgowski.


autor: Bati12PL

- R E K L A M A -


autor: YouMalyy5

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: