Jak bezpiecznie wybrać giełdę kryptowalut?

Kryptowaluty po sukcesie nabywców bitcoina cieszą się coraz większą popularnością. W sieci możemy znaleźć darmowe webinary tłumaczące jak działają giełdy kryptowalut, temat staje się na tyle powszechny, że dosięga niemal każdego. Jednak by słowa i marzenia stały się czynami należy wejść na giełdę i zacząć inwestować. Przed tym wyzwaniem nasuwa się pytanie, jaką giełdę wybrać?

- R E K L A M A -

Bezpieczeństwo i kwestie techniczne

Na pierwszym miejscu hierarchii powinniśmy postawić bezpieczeństwo. Na giełdzie inwestujemy część naszych oszczędności, ryzykujemy zmiennymi warunkami rynkowymi, dodając do tego potencjalną możliwość zhakowania naszego konta, szanse na zyski spadają jeszcze bardziej. Waluty cyfrowe to stosunkowo nowość, krótka historia utrudnia ocenę bezpieczeństwa konkretnej kryptogiełdy. Ze względu na to powinniśmy wziąć pod uwagę, jakie systemy zabezpieczenia wdrożono. Dwuetapowa weryfikacja, dodatkowe narzędzia autoryzacji, alarmy wykrywające transakcje, które mogą budzić podejrzenia to warianty, które wydają się niezbędne dla zabezpieczenia naszego konta. Najlepsze giełdy bitcoin są wyposażone w takie rozwiązania, jak: fundusze gwarancyjne, ochrona historii operacji czy tzw. bug bounty, czyli możliwość zgłaszania potencjalnych luk w systemie bezpieczeństwa.

Jakość

Przez jakość powinno rozumieć się ogólną kondycję oprogramowania i to, jak giełda radzi sobie z obsługą i realizacją zamówień. Ważne, by strona się nie zacinała, była odporna na zbyt duże obciążenie serwera oraz realizowała usługi bez nadmiernej zwłoki. Sama obsługa strony powinna być przejrzysta, łatwa i stosunkowo intuicyjna, to ułatwi nam obracanie się być może i tak w trudnych warunkach, bo zupełnie dla nas nowych. Co raczej nie dziwi, najpewniej ulokować swój kapitał w miejscu, które jest relatywnie popularne. Niszowe giełdy mogą dopiero raczkować i nie być na tyle dobrze przetestowane. Starsze giełdy dzięki latom doświadczeń i wielości przypadków nauczyły funkcjonować się na rynku, więc takie wydają się pewniejsze. Ranking giełd kryptowalut to idealne źródło wiedzy o tym, gdzie według inwestorów najlepiej ulokować swoje pieniądze.

- R E K L A M A -

Prowizje

Nikt nie lubi słowa “prowizja”, a co dopiero jej płacić. Dbamy o to, by zarobić jak najwięcej, wysoka prowizja może pokrzyżować nasze plany. Obok aspektów bezpieczeństwa i fachowości giełdy należy porównać je również pod względem wysokości prowizji. Ten współczynnik jest wyjątkowo zmienny, dlatego nie warto sugerować się danymi na przykład sprzed 2 lat.

Więcej porad na temat wyboru bezpiecznej giełdy kryptowalut znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl/najlepsze-gieldy-kryptowalut/

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: