Jak dbać o prawidłową wagę psa?

- poniżej dalsza część artykułu -

Jeśli jesteś właścicielem pięknego czworonoga, na pewno zdajesz sobie sprawę z problemów zdrowotnych, jakie mogą do niego przyjść. Jednym z nich jest nadwaga. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo kontrolować kilogramy swojego pupila, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu swojego psa

- poniżej dalsza część artykułu -

Wiele ludzi myśli, że jeśli wyjdą z psem dwa razy dziennie na kilka minut u siku, zwierzęciu kompletnie to wystarczy. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Każdy czworonóg potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu. Twój pupil uwielbia zwiedzać, wąchać i buszować w trawach przez jak najdłuższy czas jak tylko jest to możliwe! Ważne jest, aby chociaż raz dziennie zapewnić Twojemu przyjacielowi co najmniej czterdziestominutowy spacer. Podczas niego psina spali niepotrzebne kalorie, będzie się świetnie bawił i na koniec dnia smacznie spał ze zmęczenie. Nie ma żadnych negatywnych stron spędzania ze zwierzakiem dużej ilości czasu właśnie na świeżym powietrzu. Zadbaj o ruch pupila, a później zwróć uwagę na to, co je! 

Postaw na najlepszą możliwą karmę

- poniżej dalsza część artykułu -

Wszystko, co trafia do buzi naszego pieska, ma ogromne znaczenie. Jeżeli będziesz karmił go codziennie przetworzoną żywnością z bardzo wadliwym składem, nie zdziw się, jeśli Twoja psina skończy z wieloma kilogramami nadwagi. Dlatego, żeby mieć pewność, że karmisz swojego pupila jak najbardziej odpowiednio, warto postawić na karmy bezzbożowe! Są one świetnym wyborem. Przede wszystkim, na co zawsze trzeba zwrócić uwagę, nie są to pokarmy wysoko przetworzone. Masz po prostu pewność, że Twoje zwierzątko dostaje wszystko najlepszej możliwej jakości. Nie musisz martwić się tym, że zjada zbyt dużo kalorii. Pamiętaj, że u psów wszystko działa jak u ludzi. Jeśli nie dbamy o to, co trafia do naszego brzucha, najprawdopodobniej skończymy z nadwagą. 

Poznaj dokładne potrzeby swojego psiaka!

Wiele ras psów ma skłonności do tycia i przybierania na wadze. W takich przypadkach należy bardzo skrupulatnie zwracać uwagę na to, co dostają one do jedzenia i ile czasu spędzają na dworze, spalając kalorie. Czworonogi ze skłonnością do tycia powinny jeść specjalną dietetyczną karmę dla psów. Zapoznaj się dokładnie z ofertą, która czeka na Ciebie na stronie krainaolzy.pl! Miej pewność, że inwestujesz w najlepsze możliwe życie dla swojego mniejszego przyjaciela. Dawaj mu pokarm, który zrobiony jest z najwyższej jakości produktów i który na pewno zachwyci Cię swoim składem.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama