reklama

Jak działa ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem?

Automatyczne ekspresy do kawy przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie prostotę, szybkość i komfort podczas parzenia ulubionej kawy. Wśród producentów tego typu urządzeń wyróżnia się włoska marka DeLonghi. Jej ekspresy cechują się estetycznym designem i funkcjonalnością, a poza tym pozwalają zmielić ziarna kawy na wybrany stopień grubości. Jakie młynki montuje w ekspresach producent? Jaki ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem warto kupić?

- R E K L A M A -

Dlaczego warto kupić ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem?

DeLonghi to renomowana marka, która specjalizuje się w produkcji urządzeń i akcesoriów do parzenia kawy. Swoim klientom oferuje przede wszystkim ekspresy automatyczne, kolbowe i na kapsułki, a także młynki do kawy. W jej asortymencie znajdziemy również małe urządzenia AGD, w tym głównie: czajniki, tostery, frytkownice, grzejniki i oczyszczacze powietrza.

Domowe ekspresy do kawy DeLonghi cieszą się dużą popularnością na rynku. Dzięki wbudowanym młynkom mielą ziarna kawy tuż przed zaparzeniem, co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości smaku i aromatu. Co więcej, ekspresy automatyczne włoskiego producenta są nie tylko estetycznie wykonane, ale również bardzo wygodne i łatwe w obsłudze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby zrobić kawę. Oferują również wiele dodatkowych funkcji, jak np. praktyczny pojemnik na mleko, który po zaparzeniu kawy można z powodzeniem odpiąć i schować do lodówki. Wszystko to sprawia, że ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem będzie doskonałym wyborem do domu.

- R E K L A M A -

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM220.30.SB
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/ekspres-cisnieniowy-delonghi-ecam-22030sb,17916)

Jaki młynek znajduje się w ekspresach automatycznych DeLonghi?

Marka DeLonghi w swoich ekspresach ciśnieniowych stosuje dwa rodzaje młynków: udarowe i żarnowe. Młynki udarowe są charakterystyczne dla starszych rodzajów ekspresów. Składają się z ostrzy, które tną kawę na drobne kawałeczki. Im drobniej chcemy zmielić ziarna kawy, tym dłużej musimy czekać. Niestety takie młynki nagrzewają się podczas pracy, co negatywnie wpływa na smak zaparzonej kawy – staje się ona bardziej gorzka, przepalona.

- R E K L A M A -

W nowszych ekspresach DeLonghi montowane są już młynki żarnowe, które zbudowane są z walców. W działaniu przypominają żarna, które mielą zboże. Podczas pracy obracające się walce rozgniatają kawę, nie stykając się ze sobą. Grubość mielenia ziaren kawy będzie zależała od tego, jak blisko siebie znajdą się walce. Jeśli chcemy kupić ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem, powinniśmy szukać właśnie modeli wyposażonych w młynek żarnowy.

Jak ustawić młynek w ekspresie DeLonghi?

Każdy młynek w ekspresie DeLonghi można regulować, aby dostosować stopień zmielenia ziaren do rodzaju parzonej kawy. Pokrętło regulacji znajduje się wewnątrz pojemnika na ziarna. Regulację należy przeprowadzać tylko podczas pracy młynka i regulować tylko o jeden przeskok na raz. Jak podaje producent, efekt zmiany grubości mielenia możemy zauważyć dopiero po zaparzeniu kilku kaw.

Jeśli chcemy uzyskać grubo zmielone ziarna, to pokrętło młynka powinniśmy przesunąć o jeden przeskok w stronę numeru 7. Natomiast, gdy chcemy uzyskać drobny stopień zmielenia, to pokrętło powinniśmy przekręcić o jeden przeskok w stronę numeru 1. Dzięki możliwości regulacji grubości mielenia ziaren dopasujemy ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem do własnych preferencji.

Każdy expres ciśnieniowy DeLonghi oferuje 13-stopniową regulację mikrometryczną, która pozwala na uzyskanie przemiału od 130 do 680 µm. Dlatego producent zachęca, aby wykonać kilka naparów testów, by znaleźć parametry, które nam najbardziej odpowiadają.

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 350.55.B
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/ekspres-cisnieniowy-delonghi-ecam-35055b,4013)

Ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem – który kupić?

W ofercie marki DeLonghi znajdziemy wiele wysokiej jakości ekspresów wyposażonych w młynki żarnowe wykonane ze stali. Oto kilka polecanych modeli:

  • DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B/SB – to stosunkowo tania maszyna do kawy ze spieniaczem do mleka w formie dyszy. Dzięki systemowi Twin-Shot pozwala na zaparzenie dwóch filiżanek kawy espresso jednocześnie. Ekspres pozwala również na dostosowanie ilości i smaku kawy.
  • DeLonghi Dinamica ECAM350.55.SB – to kolejny ekspres ciśnieniowy ze spieniaczem, ale tym razem w formie pojemnika na mleko. Automatyczny system spieniania mleka LatteCrema pozwala uzyskać idealnie kremową piankę. Poza tym karafka na mleko czyści się automatycznie. Ekspres ma czytelny wyświetlacz LCD oraz funkcję My Menu, która pozwala na tworzenie i zapisywanie własnych przepisów kaw.
  • DeLonghi PrimaDonna Class ECAM550.65.W – to zaawansowany ekspres automatyczny, który pozwala na zaparzenie aż 13 rodzajów napojów, m.in. espresso, kaw mlecznych, a nawet herbat. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny system spieniania mleka z termiczną karafką, kolorowy wyświetlacz TFT obsługiwany dotykowo oraz stożkowy młynek z regulacją stopnia mielenia. Ekspres można połączyć z aplikacją Coffee Link, aby móc personalizować ulubione kawy.

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi Magnifica Evo ECAM290.22.B
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/ekspres-cisnieniowy-delonghi-magnifica-evo-ecam29022b,21868)

Gdzie kupić ekspres do kawy DeLonghi z młynkiem?

Ekspresy do kawy z młynkiem i bez młynka można kupić w sklepie internetowym maxelektro.pl. Znajdziecie tam również bogatą ofertę ekspresów marki DeLonghi – zarówno tych tańszych, jak i bardziej zaawansowanych.

Jeśli jednak preferujecie zakupy tradycyjne, to możecie udać się do jednego z ponad 400 sklepów stacjonarnych Max Elektro, które znajdują się na terenie całego kraju. W regionie sieć ma swoje punkty sprzedaży w Kłodawie, Łęczycy i Ozorkowie.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: