reklama
  • Tadeusz Gajda Senat

Jak korzystać z komory hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna jest szczelnie zamkniętym urządzeniem, w którym przeprowadza się terapię z wykorzystaniem stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnych form leczenia wielu schorzeń i przyspiesza powrót do zdrowia. Jak korzystać z komory hiperbarycznej? Podpowiadamy.

- R E K L A M A -

Czym jest komora hiperbaryczna?

Jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu, komora hiperbaryczna to szczelnie zamknięte urządzenie, z pomocą którego przeprowadzana jest tlenoterapia hiperbaryczna. Kapsuła umożliwia kontrolowanie panujących w jej wnętrzu parametrów środowiska takich jak: stężenie tlenu, ciśnienie, temperatura czy wilgotność. Ciśnienie w komorze hiperbarycznej może być nawet 3 razy wyższe, od wartości ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu pozwala zniwelować fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek i dostarczyć im go w znacznie większych ilościach. Hiperbaria tlenowa (HBOT) sprzyja leczeniu wielu różnorodnych schorzeń. Ponadto, pozytywnie wpływa na kondycję organizmu, zwiększa sprawność, poprawia pamięć i koncentrację oraz ogólne samopoczucie. Pozwala również cofnąć zegar biologiczny, opóźniając procesy starzenia się. Więcej na temat komory hiperbarycznej można przeczytać tu: https://oxomedica.pl/blog/co-to-jest-komora-hiperbaryczna.

Jak przebiega zabieg w komorze hiperbarycznej?

Seans w komorze hiperbarycznej trwa około 60 minut. Czas ten podzielony jest na trzy cykle, pomiędzy którymi następują kilkuminutowe przerwy. Przed przystąpieniem do terapii, pacjent powinien rozebrać się do samej bielizny lub pozostać w koszulce i spodenkach. Najlepiej, aby odzież ta była wykonana z naturalnych materiałów, odpornych na iskrzenie. Należy zdjąć również biżuterię, zegarki, paski oraz okulary. Przed zabiegiem w komorze hiperbarycznej trzeba zmyć makijaż oraz inne substancje, które pacjent nałożył na skórę. Nie powinno się także stosować perfum oraz malować paznokci.

- R E K L A M A -

Po wejściu do komory hiperbarycznej dochodzi do stopniowego zwiększania ciśnienia, aż do momentu uzyskania pożądanej wartości i utrzymania jej na stałym poziomie. W tym czasie pacjent może się zrelaksować i czerpać radość z tlenoterapii. W wielu gabinetach klientom udzielany jest dostęp do multimediów, które uprzyjemniają cały seans. W kapsule można też czytać książkę lub spać. Cały zabieg odbywa się pod okiem wykwalifikowanego personelu, który sprawuje nad nim kontrolę.

Gdzie można skorzystać z zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Ze względu na rosnącą popularność hiperbarii tlenowej, coraz więcej miejsc oferuje zabiegi z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest komora hiperbaryczna. Poznań to jedno z miast, na terenie których swoją działalność prowadzą specjalistyczne gabinety tlenoterapii, oferujące zabiegi z wykorzystaniem medycznej kapsuły o potwierdzonym działaniu. Jednym z nich jest Oxomedica, prowadząca swoją działalność na terenie Biedruska koło Poznania. Oferta placówki dostępna jest tu: https://oxomedica.pl/ i niewątpliwie warto się z nią zapoznać.  

materiał zewnętrzny

Nie przegap: