Jak ogrzać taras zimą? Promiennik podczerwieni na taras


Ostatnie lata mijają pod hasłami „ekologia” oraz „dbanie o środowisko”. Szukając odpowiedniego ogrzewania do naszego domu, firmy czy tarasu, coraz częściej szukamy rozwiązań, które będą nieszkodliwe dla środowiska. Niestety najbardziej popularne formy ogrzewania (piecyki, kociołki etc.) zawsze będą mieć jeden niekorzystny skutek dla środowiska, a mianowicie emitowanie szkodliwych spalin.


Tradycyjne źródła ciepła potrzebują materiału do spalenia, dzięki któremu uzyskamy ciepło. O ile w przypadku domu musimy wybrać pomiędzy mniejszym złem, to w przypadku tarasu możemy wybrać formę ogrzewania, która w 100% będzie nieszkodliwa dla środowiska. Promienniki podczerwieni to nowoczesna technologia, która zapewni nam komfortowe ciepło na naszym tarasie przez cały rok, nie emitując szkodliwych spalin do środowiska. Do urządzeń tych została zastosowana podczerwień znana nam już od lat. Ciekawostką jest, że największym źródłem promieni podczerwonych jest samo słońce. Promiennik ciepła wysyła krótkie fale podczerwone, które mają za zadanie równomiernie rozprowadzić ciepło, tak aby ogrzało nas i wszelkie obiekty w swoim zasięgu. W przeciwieństwie do tradycyjnych form grzewczych możemy zapewnić sobie optymalną temperaturę, zachowując przy tym świeże i rześkie powietrze, pozbawione spalin, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Jednak promiennik elektryczny to nie tylko ogromna różnica w odczuwalnym komforcie cieplnym, ale również mniejsze koszty oraz nowe możliwości.

Ogrzewanie tarasu a promienniki tarasowe

Ogrzewanie tarasu niektórym osobom może wydawać się dziwne, jednak coraz nowsze technologie pozwalają nam na coraz lepsze udogodnienia w życiu codziennym. Promienniki ciepła na taras pozwolą nam cieszyć się tarasem przez cały rok, zawsze w takim samym błogim cieple bez względu na aktualną pogodę. Promiennik tarasowy ogrzeje wszystkie obiekty w swoim zasięgu tak samo skutecznie. Dodatkowo promiennik tarasowy działa w kilka sekund. Daje nam możliwość w pełni wykorzystać czas na przykład podczas porannej kawy – nie musimy niczego godzinami rozpalać czy pilnować. Promiennik na taras to urządzenie, dzięki któremu każdy dzień w roku będziesz mógł spędzić na tarasie w bardzo komfortowych warunkach.

Zastosowanie promienników ciepła – plusy i minusy


Promienniki tarasowe zdecydowanie przeważają plusami. Urządzenia te zapewnią nam niezastąpiony komfort cieplny, a oprócz tego komfort użytkowy – promiennik tarasowy ogrzeje nas w kilka sekund! Promienniki ciepła na taras to rozwiązanie, dzięki któremu nie zaszkodzimy środowisku, a pozytywnie wpłyniemy na swoje zdrowie, ponieważ promieniowanie podczerwone świetnie wpływa na krążenie. Warto również wiedzieć, że brak dymu to gwarancja bezpieczeństwa dla alergików, dzieci oraz starszych osób. Promienniki ciepła są również lepszym rozwiązaniem ze względów finansowych, a w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi możemy zyskać praktycznie darmowe ogrzewanie.

Na jaki promiennik ciepła na taras się zdecydować?

Bez wątpienia dzięki promiennikom podczerwieni będziesz mógł przyjmować gości na tarasie bez obaw, że ktoś zmarznie. Warto jednak wybrać odpowiedni promiennik dla naszego tarasu, który zapewni maksymalny komfort cieplny. Na rynku dostępne mamy promienniki sufitowe, które możemy zamontować nad stołem jadalnianym czy wypoczynkiem. Innym rodzajem promienników, wymagającym zamontowania, są promienniki naścienne – zagwarantują nam one ogrzanie tarasu bez tak zwanych zimnych okien. Natomiast jeśli nie mamy możliwości montażu, dobrym rozwiązaniem będzie promiennik na taras stojący.


Przy wyborze promiennika istotnym aspektem jest kraj pochodzenia urządzenia. Niską ceną kuszą chińskie zamienniki, jednak tego typu promienniki cechują się słabą jakością i z reguły po kilku sesjach nie działają jak należy. Warto dołożyć więcej do oryginalnego promiennika polskiej produkcji, który zapewni nam maksymalny komfort cieplny.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników podczerwieni http://irsystem.pl/


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

Duże zmiany w raportach o koronawirusie z powiatu kutnowskiego

Od dziś duża zmiana w ra...

Wypadek zmienił życie Radka, trwa zbiórka na rehabilitację

Ruszyła zbiórka pieniędz...

reklama

Ostatnio dodane: