reklama

Jak parzyć lawendę?

Lawenda jest wyjątkową rośliną pochodzącą z krajów basenu Morza Śródziemnego, aktualnie jednak uprawia się ją także w Polsce. Produkty powstałe na bazie tego składnika cieszą się dużą popularnością ze względu na szczególne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Jednym ze sposobów, w jaki można wykorzystać lawendę, jest parzenie herbaty. Warto włączyć ten napój do codziennej diety z powodu jego wyjątkowych właściwości.

- R E K L A M A -

Jakie właściwości ma herbata z lawendy?

Regularne picie naparu z lawendy bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Ten wyjątkowy rytuał pomaga skutecznie zredukować napięcie nerwowe. Zaśnięcie jest dzięki niemu znacznie łatwiejsze. Wśród innych wartych uwagi cech naparu z lawendy można wymienić ponadto działanie przeciwbólowe. Jeśli cierpisz na migrenę lub bóle menstruacyjne, możesz zaparzyć sobie taką herbatkę. Warto wspomnieć również o tym, że można ją stosować również wtedy, gdy pojawiają się problemy trawienne.

Lawenda stanowi doskonałe źródło przeciwutleniaczy, które pomagają chronić organizm przed działaniem wolnych rodników. Zawiera garbniki, fitosterole, antocyjany, kwasy organiczne i sole mineralne, które odpowiadają za wyjątkowe działanie naparów i cenne właściwości kosmetyków. Tę szczególną roślinę charakteryzuje także działanie przeciwdrobnoustrojowe. Herbata z lawendy sprawdza się nawet jako tonik łagodzący, którego zastosowanie przyspiesza gojenie ran. Wejdź na stronę kosmetykizdolinyroz.pl, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

- R E K L A M A -

W jaki sposób należy parzyć lawendę?

Herbata z lawendy powstaje z naturalnych, suszonych kwiatów. Jest ona wyjątkowo prosta w przygotowaniu. Wystarczy wrzucić jedną łyżkę kwiatów do kubka i zalać je wrzącą wodą. Parzenie herbaty pod przykryciem powinno trwać około 15 minut. Przed spożyciem napoju można usunąć fusy, nie jest to jednak konieczne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Napar z lawendy można oczywiście również posłodzić, na przykład miodem.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na przygotowanie takiego napoju o dowolnej porze. W ciągu dnia wspomaga on koncentrację, wieczorem zaś pozytywnie wpływa na regeneracyjny potencjał snu. Wypicie herbaty z lawendy po posiłku pozwala ponadto poprawić trawienie. Herbata z lawendy dostępna na kosmetykizdolinyroz.pl stanowi, co więcej doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Nie jest to jednak jedyny ciekawy produkt, jaki mamy w ofercie. Równie odżywcza jest konfitura z dzikiej róży. Jest ona nie tylko pyszna, ale również bardzo zdrowa.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: