Jak „pokonać bezdomność”? Kutnowski MOPS na specjalnej konferencji

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie był jednym z prelegentów Konferencji Regionalnej „Pokonać bezdomność” w Kielcach w dniu 27 września br., jednej z cyklu konferencji organizowanych przez Ogólnopolską Federację na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności.

- R E K L A M A -

Swoimi doświadczeniami w zakresie walki z bezdomnością oraz organizacji Akcji ZIMA z uczestnikami konferencji podzielili się pracownicy kutnowskiego MOPS-u: Łukasz Kwiatkowski – kierownik Noclegowni i Ogrzewalni w Kutnie, Joanna Zajkowska – pracownik socjalny, Grażyna Jaros – specjalista pracy socjalnej oraz Bożena Budnik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto obecni byli również przedstawiciele Partnerów: komendant Straży Miejskiej w Kutnie Ryszard Wilanowski oraz ks. Adam Izdebski z Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie.

Celem cyklu konferencji jest upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności realizowanych na terenie całego kraju. Prezentowane były wyróżnione przez Urzędy Wojewódzkie dobre praktyki oraz innowacyjne działania realizowane m.in. przez ośrodek kutnowski.

- R E K L A M A -

Konferencja zakończyła się dyskusją nad stosowanymi przez samorządy i organizacje pozarządowe rozwiązaniami.

źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: