reklama
reklama

Jak poradzić sobie z przeróbkami ścian?

Nie wszystkie ściany w mieszkaniu lub domu można przearanżować. Ściany nośne muszą pozostać na swoim miejscu, choć czasem, w zależności od parametrów architektonicznych, również dopuszczalne są pewne modyfikacje. Aby jednak efekt był zgodny z oczekiwaniami, trzeba uzbroić się w sporo wiedzy i profesjonalne narzędzia. Zobacz, o czym należy pamiętać przed wyburzaniem ścian i w jaki sposób się do tego przygotować!

- R E K L A M A -

Jakie narzędzia wykorzystuje się do wyburzania ścian?

Szybkość i łatwość przeprowadzenia wszelkich prac związanych z wyburzaniem ścian zawdzięczamy doborowi odpowiednich narzędzi. Podstawowym narzędziem jest młot wyburzeniowy. Solidny młot ręczny o wadze 5 – 10 kg jest w stanie poradzić sobie z większością najcieńszych ścian nośnych powszechnie obecnych w blokach z wielkiej płyty. Popularnym narzędziem jest również łom wyburzeniowy, którym można podważać poszczególne elementy oraz przebijak (mesel). Bardziej zaawansowane prace wykonamy za pomocą młotowiertarki, która ma funkcje wiercenia i kucia.

Jeśli jednak usuwamy ściankę konstrukcyjną lub pragniemy wykonać symetryczny otwór w ścianie, ręczne narzędzia mogą się nie sprawdzić. Wówczas z pomocą przychodzi dobra piła do betonu, która charakteryzuje się stabilnością kucia i precyzją działania. Nowoczesna piła do betonu może być sterowana zdalnie, a dokładność linii cięcia pozwoli na stworzenie równych otworów. To najlepszy sposób na wykonanie wszelkich bardziej zaawansowanych prac aranżacyjnych, np. modyfikacji w ściance działowej między kuchnią a salonem, możesz je znaleźć na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/.

- R E K L A M A -

Co trzeba wiedzieć przed wyburzeniem ścian w mieszkaniu?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych ze zmianą układu ścian należy dokładnie zapoznać się z warunkami architektonicznymi. W przypadku mieszkania w bloku warto skonsultować się z osobą odpowiedzialną za dozór techniczny. Usuwanie lub modyfikowanie ścian nośnych w mieszkaniu nie wymaga specjalnego pozwolenia, jednak czasem zdarzają się niebezpieczne sytuacje polegające na tym, że dana ściana przenosi część obciążeń ściany nośnej. Aby zapobiec pęknięciom lub uginania się stropu, konieczne jest więc prawidłowe rozeznanie sposobu rozkładania się ciężaru w budynku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: