Jak prawidłowo karmić psa?

Gdy pod Twoją opieką znajduje się czworonóg, zapewne chcesz zagwarantować mu długie, dostatnie i szczęśliwe życie. Właściwa karma pomoże w tym niełatwym zadaniu – nie tylko zapewni niezbędną porcję witamin i minerałów, ale także korzystnie wpłynie na sierść, skórę, odporność organizmu oraz pomoże uporać się z wieloma dolegliwościami.

- R E K L A M A -

Jak często podawać psu karmę?

Najkorzystniejszym wariantem jest podawanie czworonogowi pożywienia dwa – do trzech razy – w ciągu dnia. Należy jednak starannie zapoznać się z zapotrzebowaniem dobowym (najczęściej w formie zaleceń żywieniowych, dostosowanych do wieku, wagi i aktywności fizycznej zwierzęcia) i podzielić porcję na kilka części. Częstsze, acz mniejsze posiłki pozytywnie wpłyną na zachowanie pupila. Będzie on w stanie zaspokoić głód i nie będzie nerwowo oczekiwał na jedzenie oraz łapczywie spożywał; co mogłoby doprowadzić do skrętu żołądka.

Karma sucha czy mokra – która jest lepsza?

Zarówno karma sucha, jak i mokra cechują się wadami i zaletami. Zdrowszą opcją jest postawienie na ten drugi wariant i tylko uzupełnianie codziennej diety zwierzęcia o granulki. Mokra karma dla psa (dostępna na https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/19-mokra-karma-dla-psa) oprócz zaspokojenia apetytu, korzystnie wpływa na pracę nerek, mogą ją spożywać osobniki starsze, bardzo młode i te mające problem z uzębieniem. Jednak po otwarciu, gdy zwierzę nie zje naraz całej porcji, należy przechowywać ją w lodówce. Uprzednio warto przykryć folią, woreczkiem lub postawić na specjalne zatyczki na puszki.

- R E K L A M A -

Z kolei sucha karma dla psa (https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/18-sucha-karma-dla-psa) nie wymaga przechowywania w lodówce. Wystarczy tylko zamknąć opakowanie i umieścić je w suchym, ciepłym miejscu. Jednak ten wariant pożywienia nie sprawdzi się u wszystkich zwierząt. Ponadto pupil spożywający ją musi mieć zagwarantowane większe ilości wody. Sucha karma jest także znacznie bardziej kaloryczna – wydzielając ją, pamiętaj o tym i nie podawaj “na oko”. Łatwo w ten sposób doprowadzić do przekarmienia i nadwagi czworonoga.

Jak urozmaicać psu codzienny jadłospis?

Zanik apetytu u pupila jest zawsze objawem niepokojącym, który należy skonsultować z lekarzem weterynarii. Czasami jednak zwierzę może być znudzone spożywaniem ciągle tego samego. Niekiedy, jako odpowiedzialni właściciele, czujemy się zobowiązani do urozmaicenia codziennego jadłospisu pupilowi. Wariant mieszania pożywienia suchego i mokrego jest znany wielu opiekunom. Jednak półwilgotna karma dla psa (https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/80-polwilgotna-karma-dla-psa) stanowi intrygujące rozwiązanie. Pokarm ten łączy najlepsze cechy “klasycznych wariantów”. Miękkie, mięsne chrupki mogą być podawane również w formie nagrody lub jako przekąski.

- R E K L A M A -

Najlepsze urozmaicenie stanowi… różnorodność smaku! Śmiało eksperymentuj – o ile Twój pupil nie cierpi na alergie pokarmowe – i podawaj mu żywność na bazie drobiu, wołowiny, wieprzowiny, ryb i dziczyzny. Warto także postawić na mokre karmy na bazie bulionów, galaretek, pasztetów i mięsnych kawałków.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: