reklama
reklama

Jak prawidłowo niszczyć dane wrażliwe na różnych nośnikach?

Prawidłowa utylizacja poufnych danych jest kluczowa do bezpiecznego prowadzenia działalności, a także zachowania bezpieczeństwa osób prywatnych. Wiele osób, nie zdaje sobie sprawy z tego, że nośniki są istną kopalnią wiedzy na temat osób i firm, dlatego warto wiedzieć, dlaczego prawidłowa utylizacja nośników jest ważna, a także, w jaki sposób powinna być ona przeprowadzona bez ryzyka o nieautoryzowany dostęp.

- R E K L A M A -

Dlaczego niszczenie dokumentów jest koniecznością?

Już na samym wstępie, warto powiedzieć, dlaczego niszczenie dokumentów jest koniecznością, znajdującą się po stronie firmy. Prawidłowa utylizacja poufnych danych wynika z przepisów polskiego prawa, które jasno mówi o tym, że dane osobowe powinny zostać zniszczone w sposób trwały tak, aby nie trafiły one w ręce niepowołanych osób. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w przypadku wycieku danych, to firma, która je przechowywała, obarczona może zostać karą. Właśnie  dlatego, niszczenie dokumentów oraz nośników musi odbyć się w taki sposób, aby niemożliwe było odzyskanie danych, które się na nich znajdują.

Z tego powodu, warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się utylizacją nośników, a jedną z nich jest https://www.destroy.pl. Niszczenie dokumentów jako cały proces prowadzony jest przez ekspertów, dlatego nie ma mowy o żadnym wycieku danych, które zostały przekazane firmie. Co więcej, sam proces niszczenia danych potwierdzony jest certyfikatem, którego zadaniem jest potwierdzenie zniszczenia dokumentów przekazanych firmie. Naturalnie, niszczenie danych jest nieodwracalne, dzięki czemu nie ma mowy o tym, aby niepożądana osoba weszła w posiadanie danych znajdujących się na nośnikach przekazanych do firmy zajmującej się niszczeniem.

- R E K L A M A -

W jaki sposób powinno przebiegać niszczenie dokumentów?

Przede wszystkim, prawidłowe niszczenie dokumentów powinno spełniać standardy oraz wymagania, które postawione są przez prawo, a także przez zleceniodawców, czyli nas samych. Z tego powodu, wybierając niszczenie dysków twardych, https://www.destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/ powinniśmy skonsultować się z firmą zajmującą się utylizacją, umówić wizytę, a następnie oddać nasze nośniki danych. Dużą zaletą destroy.pl jest to, że pojazd konwojentów odbierających transport jest stale monitorowany, dzięki czemu nie ma mowy o wykradzeniu danych.


Jako niszczenie dokumentów zalicza się również utylizację dokumentów https://www.destroy.pl/niszczenie-dokumentow/ znajdujących się na papierze. Jest ona niezwykle ważna, w szczególności przez RODO, które ściśle określa, jakie dane nie mogą trafić do osób niepożądanych. Korzystanie z pomocy profesjonalnych firm jest najlepszym możliwym sposobem na niszczenie danych, bez obaw o ich odzyskanie. Co więcej, sam certyfikat, którym zakończone jest każde niszczenie nośników danych, https://www.destroy.pl/niszczenie-nosnikow-danych/ odgrywa rolę ochronną naszej firmy, ponieważ mamy poświadczenie o tym, że dane naszych klientów zostały zutylizowane przez profesjonalną firmę.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: