Jak samodzielnie wyprać tapicerkę meblową? Instrukcja krok po kroku.

Twoje meble wyglądają na zaniedbane i zniszczone? Na tapicerce pojawiły się mocna zabrudzenia, trudne do usunięcia? Nie przejmuj się! Szybko i sprawnie, możesz usunąć je domowymi sposobami, do których użyjesz środków, dostępnych w domu. Koniecznie sprawdź, na czym polega pranie tapicerki meblowej.

- R E K L A M A -

Piękne obicia na fotelach, krzesłach czy kanapie sprawiają, że można stworzyć oryginalne oraz przytulne wnętrze. Niestety, jak każdy materiał, z biegiem czasu meble, tracą swój wyjątkowy wygląd, przez liczne zabrudzenia, które się pojawiają na ich powierzchni. Jeśli bardzo zależy nam na ich zatrzymaniu, nie musimy w cale z nich rezygnować. Wystarczy je wyprać, za pomocą odpowiednich środków czyszczących. Jak się do tego zabrać. Czym wyprać tapicerkę?


Domowe sposoby na pranie tapicerki meblowej. Instrukcja krok po kroku.
Pranie tapicerki meblowej, nie jest skomplikowaną czynnością. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać. Bardzo ważną rzeczą, są odpowiednie środki, które wyczyszczą, jednak nie uszkodzą materiału. Warto zatem sięgnąć po specjalne środki czyszczące, dedykowane dla danego rodzaju materiału. Jeśli jednak zależy Ci, aby jak najszybciej wyprać tapicerkę, a nie masz środków czyszczących, może z powodzeniem wykorzystać płyn do mycia naczyń, które na pewno znajduje się w Twojej kuchni. Wystarczy, że dodasz go do ciepłej, jednak nie wrzącej wody, i delikatnie przetrzesz zwilżoną szmatka lub gąbkom, zabrudzony materiał .

- R E K L A M A -


Zanim jednak zabierzesz się za pranie, koniecznie odkurz bardzo dokładnie materiał. Nawet nie wiesz, ile gromadzi się w nim kurzu oraz okruszków, które przywierają do materiału. W połączeniu z wodą, zanieczyszczenia mogą okazać się nie do usunięcia. Odkurzanie, rozdziela też od siebie zgniecione włosie, przez co tapicerka wygląda jeszcze lepiej. Pamiętaj zatem, by koniecznie wykonać tę czynność, przed zmoczeniem materiału.


Choć pranie tapicerki meblowej nie jest skomplikowane, warto pamiętać również o tym, by przed zastosowaniem środków piorących gotowych, jak i tych przygotowanych samodzielnie, sprawdzić środek przed jego zastosowaniem, by uniknąć uszkodzenia materiału. W tym celu, wystarczy wyprać niewielki kawałek tapicerki, w mało widocznym miejscu. Jeśli kolor się nie odbarwił, a tkanina nie uszkodziła, można śmiało wyprać nimi cały materiał.

- R E K L A M A -


Jeśli na tapicerce, znajdują się trudne do usunięcia plamy, skorzystać z usługi firmy sprzątającej oferującej usługę prania tapicerki. Dysponują oni odpowiednim sprzętem, oraz środkami piorącymi, które poradzą sobie nawet z najbardziej trudnymi do usunięcia plamami. Usługa ta, kosztuje od 80 zł, do 300zł, w zależności od materiału, zabrudzeń, wielkości mebla a nawet lokalizacji.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: