REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Jak sięgnąć w sklepie po dobry płaszcz męski?

poniżej dalsza część artykułu

Wybór okrycia wierzchniego często sprawia mężczyzną trudność, zwłaszcza jeśli chcieliby oni wyglądać elegancko na co dzień. W takich sytuacjach zwykła kurtka nie wystarczy, warto sięgnąć po płaszcz męski. Dobrze skrojony to wiele korzyści dla wizerunku mężczyzny. Niejedna męska stylizacja zyskuje, gdy ten element jest wybrany prawidłowo. Warto kierować się niektórymi zasadami, gdy kupuje się go w sklepie odzieżowym. Przede wszystkim koniecznie jest dobre dopasowanie do sylwetki. To okrycie wierzchnie musi ładnie eksponować walory męskiego ciała, a ukrywać mankamenty.

Kupowanie płaszcza męskiego w kilku krokach

Niejednokrotnie okrycie wierzchnie kupuje się nie tylko na jeden sezon. Żeby pozostało modne, warto dobrze przyjrzeć się takiemu przedmiotowi w sklepie. Płaszcz męski nie może tylko ładnie wyglądać na wieszaku. Przed przymierzeniem warto zwrócić uwagę na detale, czy jest to okrycie w dobrym fasonie, kolorze czy nie ma wad ukrytych. Istotny jest także materiał, powinien być całkowicie naturalny. Gdy płaszcz kupowany jest na wiosnę, warto wybierać te zrobione z bawełny, jeśli na jesień czy zimę trzeba sięgnąć po dającą ciału odpowiednie ciepło wełnę. Nie zawsze długie okrycie wierzchnie jest dobrym wyjściem, mężczyźni niscy powinni dobrze przeanalizować długość płaszcza, nie może on dodatkowo skracać nóg czy pogrubiać sylwetki. Korzystne dla panów średniego wzrostu i wysokich wydają się płaszcze sięgające do kolan, ładnie podkreślają walory ciała, nie skracają, można je dobrać w różnych rozmiarach, z różnymi dodatkami.

Płaszcze z jednym rzędem guzików czy z dwoma?

poniżej dalsza część artykułu

Wydłużenie sylwetki za pomocą płaszcza nie musi być trudne, oprócz fasonu liczy się także położenie i liczba guzików. Często bardziej klasyczne rozwiązania sprawdzą się na co dzień, taki element będzie można połączyć bez trudu zarówno z eleganckim zestawieniem ubrań jak i sportowym. Płaszcz męski nie może zaburzać proporcji ciała, czego mężczyźni najbardziej się obawiają. Nierzadko płaszcze jednorzędowe pomogą w ukryciu zbędnych kilogramów, jest to klasyczna propozycja, po którą sięgają panowie w różnych rozmiarach, także tych XL. Płaszcze dwurzędowe są idealne dla mężczyzn szczupłych, wysokich, dzięki temu okryciu wierzchniemu sylwetka wydaje się większa, bardziej masywna, co z pewnością doceni niejedna osoba, która nie może przytyć. Takie rzeczy można nabyć w różnych kolorach, najczęściej wybierane są okrycia w kolorach: beżowym, czarnym i brązowym, są to propozycje stonowane, łatwo więc je dopasować do każdego stroju.

Materiał zewnętrzny

reklama

Warto przeczytać:

reklama