reklama
reklama

Jak skutecznie nauczyć się czasowników nieregularnych?

Czasowniki nieregularne spędzają sen z powiek wielu osobom, które zaczynają lub są w trakcie nauki języka angielskiego. Nic dziwnego – rozbudowana tabelka z 3 formami dla każdego czasownika może przerażać. Zamiast załamywać ręce, spójrz, jak ułatwić sobie życie i skutecznie nauczyć się czasowników nieregularnych w języku angielskim.

- R E K L A M A -

Odchudź tabelę z czasownikami

Od czego zacząć skuteczną naukę czasowników nieregularnych? Od odchudzenia tabeli! Jeśli masz przed sobą rozpiskę zawierającą 100 czasowników nieregularnych, a dla każdego z nich 3 formy, to 300 czasowników do zapamiętania może wydawać Ci się zadaniem nie do przejścia. Czasowniki uszeregowane alfabetycznie nie zachęcają do nauki. Wiele osób kończy starania na literce B, może na C, a najwytrwalsi kontynuują naukę do dalszych literek alfabetu.

Odchudź tabelę w sensowny sposób. Zacznij od przejrzenia jej w całości i oceny, których z czasowników używasz w języku polskim. Jeśli nie korzystasz z danego słowa w języku polskim lub czynisz to sporadycznie, to wykreśl ten czasownik z tabeli. W ten sposób liczba czasowników koniecznych do przyswojenia znacząco się zmniejszy.

- R E K L A M A -

Pogrupuj czasowniki nieregularne

W drugim etapie pracy nad tabelą czasownikami nieregularnymi pogrupuj czasowniki. W ten sposób pomożesz swojemu mózgowi w procesie zapamiętywania. Twoja pamięć będzie pracowała najlepiej wtedy, gdy dokonasz pogrupowania w przejrzysty sposób i zmniejszysz liczbę informacji do przyswojenia.

Możesz wykorzystać kilka metod grupowania czasowników. Pierwszą z propozycji jest podział na znane i nowe czasowniki. W ten sposób oddzielisz całkiem nowe słówka do zapamiętania od tych, których nie musisz już powtarzać. Innym podziałem jest ten uwzględniający częstotliwość wykorzystywania danego czasownika. Jeszcze inna metoda to stworzenie kategorii tematycznych, takich jak dom, praca czy jedzenie. Możesz też dokonać podziału według emocji lub też podobieństw i różnic. Od Ciebie zależy, który podział będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Więcej przydatnych informacji na temat nauki czasowników nieregularnych w języku angielskim znajdziesz na stronie: https://szybkanauka.pro/czasowniki-nieregularne-angielski/#t-1645146677481.

- R E K L A M A -

Jeszcze inna metoda nauki

A gdyby tak spróbować pouczyć się czasowników nieregularnych na wesoło, odrzucając na bok konwencjonalne metody? Jeśli chcesz poznać różnicę między was i were, obejrzyj video z zabawnymi skojarzeniami i sprawdź, jak w humorystyczny sposób nauczyć się je rozróżniać: https://www.youtube.com/watch?v=B19pNd34xWg. Czasem się okazuje, że można odejść od tradycyjnych metod i osiągnąć sukces. Znajdź swój sposób na naukę czasowników nieregularnych w języku angielskim i oswój je raz na zawsze.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: