Jak szybko rozluźnić mięśnie pleców? Poznaj skuteczny sposób na złagodzenie bólu

Ból pleców to coraz częściej zgłaszana dolegliwość. Obecnie dotyczy już osób w każdym wieku. Warto zatem wiedzieć, jak sobie z nim radzić. W tym celu powstał dzisiejszy artykuł. Skierowany jest on głównie do tych osób, które na co dzień zmagają się z tym problemem. Dowiesz się z niego, jak szybko rozluźnić mięśnie pleców i tym samym złagodzić wszelkie boleści i ograniczenia.

- R E K L A M A -

Przyczyny bólu pleców

Ból pleców może mieć różnorodne lokalizacje i przyczyny. Wśród najczęstszych powodów jego występowania wymienia się:

– urazy,

- R E K L A M A -

– schorzenia,

– złą kondycję fizyczną,

- R E K L A M A -

– niewłaściwy tryb życia – długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, źle zbilansowana dieta itp.,

– wady postawy,

– niewłaściwą pozycję podczas snu,

– przeciążenia i naciągnięcie mięśni – np. na skutek wykonania nagłego ruchu bądź dźwignięcia ciężkiego przedmiotu.

Wszystkie wymienione czynniki prowadzą do przeciążeń struktur tkankowo-stawowych, które z czasem wywołują dolegliwości bólowe.

Jak szybko rozluźnić mięśnie pleców?

Osoby, które borykają się z bólem pleców, zwykle jedyny ratunek widzą w medykamentach. Okazuje się jednak, że co prawda mogą one pomóc, lecz jedynie w zlikwidowaniu bólu. W większości przypadków nie są jednak w stanie wyeliminować jego przyczyny.

To właśnie dlatego o wiele skuteczniejszym sposobem na złagodzenie dolegliwości jest rozluźnienie mięśni pleców. Aby do tego doprowadzić, należy wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną. Powinna ona obejmować w szczególności ćwiczenia rozluźniające i rozciągające – najlepiej by była to bardzo bogata kombinacja. Wówczas:

– zwiększy się przepływ krwi, co zniweluje sztywność i przyspieszy regenerację,

– poprawiona zostanie postawa ciała,

– zyskasz efekt rozluźnienia oraz silne i sprawne mięśnie, co zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa.

Istnieje wiele ćwiczeń rozluźniających i rozciągających, które z powodzeniem możesz wykonywać w domu. Niemniej w celu zwiększenia ich skuteczności warto pomyśleć o tym, aby wspomóc się dodatkowymi narzędziami przeznaczonymi do rehabilitacji. Ich bogaty wybór znaleźć możesz np. w e-sklepie https://teeter.pl/. Są tam m.in. drążki, urządzenia do masażu czy też bardziej zaawansowane rozwiązania – wśród tych ostatnich znalazła się np. ławka inwersyjna, która pozwala przyjąć pozycję skutecznie odciążającą mięśnie.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: