reklama
reklama

Jak udekorować mieszkanie wynajmowane

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi wyfrunąć z rodzinnego gniazda i przenieść się na “swoje” lub też wynajmowane. Dostaje do rąk klucze do mieszkania, wchodzi i… zastaje pustkę, gołe ściany, puste półki. Co dalej? Co zrobić by mieszkanie stało się bardziej przytulne? Jak je udekorować?

- R E K L A M A -

Rolety czy żaluzje?

Warto zacząć oczywiście od porządków i rozpakowania swojego dobytku i czym prędzej zabrać się za dekoracje! Żeby poczuć się komfortowo warto zacząć od zasłonięcia okien, by nie tylko wścibski sąsiad nie zaglądał nam przez szybę, ale i słońce nie raziło w oczy. Możemy wybrać rolety zwykłe lub dzień-noc, które z roku na rok są coraz bardziej popularne. Dołożyć do tego firanki lub zasłony, a na parapet postawić kwiaty.

Rośliny to podstawa

Kwiaty i rośliny są wspaniałym dodatkiem, który nie dość, że dodaje uroku każdemu wnętrzu, to sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani i bliżej natury. Można postawić je w każdym pomieszczeniu, zaczynając od salonu, aż po kuchnie, sypialnie i kończąc na łazience. W sklepach, aż roi się od pięknych, ozdobnych i nowoczesnych doniczek, nawet takich na wysokich na nóżkach (metalowych czy też drewnianych).

- R E K L A M A -

W każdym wnętrzu poczujemy się dobrze, gdy postawimy ramki ze zdjęciami. Ramki można powiesić lub tez postawić. W rozmiarach tradycyjnych lub też dużo większych. Zdjęcia rodzinne, z partnerem, a może z przyjaciółmi? Wszystko jedno, jakie wybierzemy, byle patrząc na nie nasze wspomnienia, wracały do cudownych chwil.

Dekoracja ścian?

Ważnym elementem w każdym domu są oczywiście…ściany. Ale kto z nas lubi puste, smutne ściany z nic nieznaczącą tapetą czy farbą? Jak łatwo to zmienić? Kupując plakaty na ścianę, o one właśnie sprawią, że sypialnia przestanie być jedynie miejscem snu, ale też relaksu, a w salonie w końcu z chęcią zrobimy seans filmowy i zaprosimy znajomych. Pojedyncze lub podwójne, gdy mamy mało wolnej przestrzeni. Potrójne, poczwórne, a może zestaw ośmiu czy dziesięciu, gdy ściana jest naprawdę duża i woła o jej zapełnienie. To jakie plakaty wybierzemy, zależy jedynie od nas samych. Delikatne – minimalistyczne, modne i na czasie – z motywem seriali, filmów czy ulubionych zespołów, z napisami – motywujące do działania, z widokami, modernistyczne, abstrakcyjne. W ostatnich miesiącach bestsellerem są plakaty z serii „one line”, czyli kontury ludzi, zwierząt czy przedmiotów, które ocieplą nasz pokój.

- R E K L A M A -

Drobne dodatki takie jak świeczki, duża ilość poduszek, niezdarnie rzucony miękki koc czy dywan sprawią, że wynajmowane mieszkanie w końcu zacznie być „nasze”. Do tego nowa półka, która zawiśnie na ścianie i kilka modnych figurek.

Jak widać, wystarczy tylko trochę energii i pomysłów, a znajdziemy proste dodatki, które pomogą nam z oswojeniem się z nowym mieszkaniem. By poczuć się jak w domu, musimy czuć się swobodnie, więc warto wybrać dodatki, które będą do nas pasować!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: