reklama
reklama

Jak ułatwić osobom z niepełnosprawnościami wchodzenie po schodach?

Szereg barier architektonicznych w instytucjach publicznych oraz prywatnych to nie lada wyzwanie dla osób niepełnosprawnych oraz starszych. Liczne schody, brak poręczy, wąskie i tłoczne przejścia, wysokie progi czy brak windy – tego typu utrudnienia to codzienne wyzwania, które często są nie do pokonania. Jak temu zaradzić? Postaw na platformy schodowe dla niepełnosprawnych!

- R E K L A M A -

Brak barier architektonicznych – wygodna przestrzeń dla każdego! 

Projektując przestrzeń mieszkalną czy też użytku publicznego, warto pomyśleć o wszystkich – zarówno osobach zdrowych ruchowo, jak również niepełnosprawnych! Wysokie i kręte schody, liczne progi oraz piętra, brak poręczy i uchwytów, zbyt wąskie korytarze, aby mogła poruszać się tam osoba na wózku inwalidzkim czy używająca chodzika – wiele budynków to szereg barier architektonicznych, które często są ciężkie do pokonania. Na etapie projektowania można to łatwo zmienić i pomyśleć zarówno o rozwiązaniach korzystnych dla każdego, jak również zainstalowaniu odpowiednich sprzętów i urządzeń. Jednak także w przypadku gotowego już budynku nie trzeba wcale przeprowadzać gruntownego remontu – wystarczy po prostu zainstalować platformy dla niepełnosprawnych. Dostępne są one w wersji zarówno dla schodów prostych, jak również krętych. Postaw więc na rozwiązania przyjazne dla osób niepełnosprawnych oraz starszych i w swojej firmie zamontuj profesjonalne platformy schodowe dla niepełnosprawnych! 

Platformy dla osób niepełnosprawnych – poznaj specyfikę tych urządzeń 

Jest to alternatywna wersja windy – platformy schodowe dla niepełnosprawnych sprawdzą się więc we wszystkich miejscach, w których nie można jej zamontować bądź po prostu jest to nieopłacalne finansowo. Te udogodnienia dla niepełnosprawnych to samoobsługowe urządzenia wyposażone w solidną i trwałą platformę, a także napęd oraz zabezpieczające opuszczane ramiona. Co więcej, dużą zaletą jest fakt, że nieużywane platformy dla osób niepełnosprawnych można łatwo złożyć – nie zajmują więc one miejsca na schodach. Tego typu instalacje nie tylko pozwalają na pokonanie barier architektonicznych, ale także zwiększają jakość życia, wygodę, komfort, jak również pozwalają osobie niepełnosprawnej na pełną mobilność i dają dużą niezależność. Poznaj więcej możliwości odpowiedniego dostosowania przestrzeni oraz pokonania barier architektonicznych i koniecznie odwiedź stronę garaventalift.pl! Znajdziesz tam zarówno wiele innowacyjnych rozwiązań, jak również propozycje konkretnych modeli platform dla niepełnosprawnych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: