reklama
reklama

Jak wybierać kosmetyki do cery naczynkowej?

Pielęgnacja cery problematycznej to spore wyzwanie. Często mankamenty natury dermatologicznej są wynikiem predyspozycji genetycznych, a czasami są wynikiem błędów pielęgnacyjnych. Jeśli jesteś posiadaczką cery naczynkowej, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo o nią zadbać.

- R E K L A M A -

Cera naczynkowa to często skóra sucha, na której widoczne są naczynia krwionośne. Dlatego priorytetem w jej pielęgnacji będzie użycie kosmetyków nawilżających, o właściwościach ochronnych. Taka cera jest szczególnie narażona na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego, ujemnych temperatur oraz silnego wiatru. Poniżej prezentujemy kilka prostych zasad, którymi warto się kierować, gdy kupujesz kosmetyki do cery naczynkowej.

Codzienna pielęgnacja skóry naczynkowej

Skóra ze skłonnością do przebarwień to skóra sucha i wyjątkowo wrażliwa, dlatego wybieraj kosmetyki o lekkiej konsystencji oraz naturalnym składzie. Unikaj produktów z alkoholem, ponieważ ma on właściwości wysuszające i może podrażniać. Pamiętaj o regularnie wykonywanym peelingu enzymatycznym, który jest najdelikatniejszą formą złuszczania warstwy martwego naskórka. Stosuj także odpowiednie serum i maseczki. Pomogą one odżywić skórę i sprawią, że wzmocni się jej bariera ochronna.

- R E K L A M A -

Odpowiednie kosmetyki do skóry naczynkowej – które składniki wybierać?

Na opakowaniu szukaj informacji, czy dany dermokosmetyk przeznaczony dla cery naczynkowej zawiera w swoim składzie witaminy. Witamina C wykazuje działanie przeciwutleniające i wzmacniające naczynka, a witamina K poprawia koloryt cery i rozjaśnia przebarwienia. Obie skutecznie zapobiegają pękaniu naczynek. Gdy wybierasz kosmetyki naturalne dla twojej wymagającej skóry, mogą one mieć w składzie wyciągi i ekstrakty pochodzenia roślinnego, które tradycyjnie wykorzystywane były do pielęgnacji cery suchej. Do takich roślin należą:

  • kasztanowiec,
  • jeżyna,
  • lipa,
  • hibiskus,
  • krwawnik,
  • rokitnik,
  • pietruszka,
  • dzika róża.

Znajdują się w nich duże ilości witaminy C naturalnego pochodzenia oraz substancje odpowiadające za nawilżenie i złagodzenie podrażnień.

- R E K L A M A -

Kosmetyki do ochrony skóry naczynkowej

Ochrona przeciwsłoneczna cery naczynkowej powinna opierać się na używaniu kremów z wysokim filtrem (np. SPF 50). Cienka skóra powinna być smarowana kremami dla skóry suchej i wrażliwej. Zabezpieczysz swoją skórę przed powstawaniem nowych przebarwień i uzyskasz delikatną opaleniznę bez podrażnień.

Ujemne temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach i silny mroźny wiatr – skóra naczynkowa również w zimie nie ma lekko. Na tę porę roku wybieraj kosmetyki o działaniu wzmacniającym ścianki naczyń krwionośnych i chroniące wrażliwą skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

W codziennych rytuałach kosmetycznych dla cery naczynkowej nie powinno zabraknąć starannego oczyszczania, delikatnego złuszczania, nawilżania i ochrony przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Zadbaj też o odpowiednią dietę i nawodnienie organizmu.

Kosmetyki do skóry naczynkowej znajdziesz na https://www.phlov.com/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: