Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jeśli jesteś na etapie poszukiwań warsztatu motoryzacyjnego, któremu zlecisz naprawę swojego auta, to zapewne zastanawiasz się czym się kierować podczas jego wyboru. W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć dobrego, sprawdzonego mechanika samochodowego.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Posiadając auto od czasu do czasu jesteśmy zmuszeni korzystać z usług warsztatów samochodowych. Wiele osób zleca mechanikowi także zajęcie się czynnościami typowo eksploatacyjnymi tj wymiana płynów, kontrola powietrza w oponach czy wymiana filtrów. Najbardziej nam zależy na dobrym mechaniku, gdy nasze auto uległo poważnej awarii, w przypadku której niełatwe jest już samo zdiagnozowanie przyczyn problemów, albo wtedy, gdy naprawa wymaga wysoce specjalistycznych narzędzi i sprzętu. Na co zwracać uwagę podczas wyboru mechanika, by znaleźć tego, który naprawdę będzie kompetentny by zadbać o nasz samochód?

Mechanik i opinie

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Podobnie jak w przypadku wielu innych usług warto poznać opinie o interesujących nas warsztatach samochodowych. Najczęściej korzystamy z opinii naszej rodziny i krewnych, kolegów i koleżanek z pracy czy sąsiadów. Warto też niewątpliwie sprawdzać opinie o firmach w mapach Google. Oczywiście na opinie publikowane w internecie bierzemy pewną poprawkę, gdyż łatwo można je sfałszować (zgodnie ze starym powiedzeniem, że papier wszystko przyjmie). Z drugiej jednak strony jeśli w wizytówce firmy jest wiele bardzo skrajnych komentarzy – czyli dużo bardzo złych i wiele znakomitych – bez ocen pośrednich, może to świadczyć o tym, że firma ma złe opinie i próbuje to tuszować po prostu kupując fałszywe opinie. W wielu większych miastach funkcjonują także lokalne bazy firm motoryzacyjnych, gdzie także można zapoznać się z opiniami o mechanikach, np. w województwie lubelskim popularna jest baza mechaników AutoGratis.pl. W internecie można też się zorientować jak długo funkcjonuje dana firma.

Z wizytą w warsztacie samochodowym

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jeśli mamy możliwość odwiedzić wybranego mechanika w miejscu jego pracy, warto się przyjrzeć jak ono wygląda. Na co warto zwrócić uwagę:

  • Czy jest czysto i porządnie? Dzięki temu możemy dowiedzieć się nieco o cechach osobowości fachowca.
  • Czy w warsztacie widać profesjonalne, specjalistyczne narzędzia świadczące o tym, że dokonuje także poważnych, skomplikowanych napraw?
  • Czy w warsztacie dba się o auto? Czy mechanik podczas naprawy auta dba o jego czystość? Czy fotele i kierownica są zabezpieczane folią?

Rozmawiając z mechanikiem warto zastanowić się, czy widać po nim, że naprawdę chce pomóc w usterce? Czy w rozmowie o naprawie widać, że posiada specjalistyczną wiedzę na dany temat? Czy jest rzeczowy i konkretny? Czy chętnie odpowiada na twoje dodatkowe pytania?

Do wyboru mechanika na ogół podchodzimy bardzo starannie, gdyż na ogół po udanej naprawie z jego usług będziemy także korzystać już zawsze w przypadku kolejnych usterek.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: