reklama
reklama

Jak wybrać lampę wiszącą do kuchni?

Od dawna „lampa” nie kojarzy się już przede wszystkim z utylitarnym przedmiotem, działającym lub nie działającym, okazałym lub dającym nikłe, zbyt słabe światło. Współcześnie dobór lampy może świadczyć – może to za dużo powiedziane – o wartościach, którym się hołduje w życiu (np., że nie samym złotem żyje człowiek) i o przywiązaniu do pewnych zasad estetyki i funkcjonalności.

Aby wybrać doskonałe dla siebie źródło światła nie trzeba wcale znać się na stylach

- R E K L A M A -

panujących w sztuce dekorowania wnętrz. Wystarczy po prostu wybrać się na wirtualny spacer alejkami internetowego sklepu, który łatwo można znaleźć pod adresem lampystudio.pl.

Mieszkanie od kuchni

W zależności od metrażu mieszkania, którym dysponujemy, miejsce, w którym spożywamy posiłki, może pełnić funkcje – poza jadalnią – sypialni, salonu, pracowni, a nawet pokoju dziecinnego. W każdym z tych przypadków dobrze, by w pobliżu centrum znalazł się stół, a nad nim lampa dająca ciepłe, rozproszone światło. Biorąc pod uwagę zakup lampy kuchennej wiszącej pamiętajmy, nad jakim stołem ma zawisnąć. Jeżeli blat będzie okrągły, wystarczy jedno źródło światła, jeżeli jest to stół podłużny, przy którym może zasiąść nawet kilkanaście osób – warto pomyśleć np. o montażu przymocowanej do przewodu dłuższej listwy z kilkoma żarówkami lub kloszami.

- R E K L A M A -

W kuchni wszakże nie tylko jemy czy prowadzimy codzienne rozmowy o tym, jak spędziliśmy dzień. W pomieszczeniu tym, rzecz jasna, przygotowujemy posiłki, a często też, jeżeli mamy do dyspozycji wnękę kuchenną lub po prostu usunęliśmy ścianę by móc więcej czasu spędzać we wspólnej przestrzeni z resztą domowników – uczestniczymy w przyjęciach, zabawach dzieci, oglądaniu filmów. Stąd dobrze jest też rozważyć wykorzystanie lampy o kilku źródłach światła, których kierunki da się łatwo regulować.

Nowoczesność przechodząca w tradycję

Wykorzystywane obecnie materiały pozwalają na wieloletnie użytkowanie produktów technicznych, których rdzenie – żarówki, podzespoły, mikroprocesory – ukrywa się starannie w często bardzo szlachetnych, nie mających wiele z plastikiem czy zwykłym metalem wspólnego, materiałach. Imponujące nowoczesną linią i technologią wykonania lampy być może zachwycać będą jeszcze dzieci naszych dzieci, oraz ich znajomych, stąd warto naprawdę pomyśleć o starannym wyborze modelu lampy.

- R E K L A M A -

Czy wszyscy znają różnicę między przedmiotami codziennego użytku „vintage” i „retro”?

Również o tych niuansach można poczytać na stronie lampystudio.pl, warto sobie jednak uświadomić jedno – że dziś z szerokiego wachlarza stylów i filozofii sztuki użytkowej można z dużo większą niż niegdyś łatwością wybrać to, w co się wierzy, co się nam podoba, i co koresponduje ze stylistyką całego naszego lokum. Miłośnicy nieco surowych wnętrz mogą wybierać wśród lamp pozbawionych bogatych dekoracji właściwych stylowi glamour, czy drewnianych wykończeń charakterystycznych dla wzorów klasycznych. Ale – i dla zupełnie nie zainteresowanych wnętrzarskimi modami znajdą się w LampyStudio modele lamp kuchennych wiszących, które po prostu pasują do wszystkiego. Wystarczy zajrzeć i się przekonać.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: