reklama
reklama

Jak wybrać najlepszą kosiarkę do Twojego ogrodu?

Jeśli posiadasz przydomowy ogród, działkę lub domek letniskowy, dobrej jakości kosiarka na pewno Ci się przyda. Zadbany trawnik potrafi pięknie wyeksponować piękno ogrodu, a także stworzyć doskonałe warunki do zabawy czy beztroskiego wylegiwania się. Zanim jednak zakupisz konkretny model kosiarki, zobacz, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

- R E K L A M A -

W sklepach ze sprzętem ogrodniczym można znaleźć szeroki wybór różnorodnych modeli kosiarek. Najczęstszy podział tych urządzeń, z jakim można się spotkać, dzieli je według sposobu zasilania. Najpopularniejsze to:

  • kosiarki elektryczne,
  • kosiarki akumulatorowe,
  • kosiarki spalinowe.

Sprawdźmy, jakie są zalety i ograniczenia każdej z nich.

- R E K L A M A -

Kosiarki elektryczne  – tanie i niezawodne

Kosiarki elektryczne polecane są szczególnie do ogródków o niewielkiej powierzchni. Ich zaletą jest cicha praca i łatwa obsługa. Łatwo je uruchomić, a przy tym nie emitują spalin. Są proste w użyciu i konserwacji. Większość modeli kosiarek elektrycznych cechuje się też niską ceną. 

- R E K L A M A -

Głównym ograniczeniem tego modelu kosiarki jest konieczność podłączenia jej do prądu. To sprawia, że podczas koszenia trzeba być uważnym na kabel, by go nie uszkodzić. Ponadto jego ograniczona długość może utrudniać swobodne koszenie większych trawników. Kosiarki elektryczne (https://www.krysiak.pl/c/kosiarki-elektryczne/)  cechują się też zazwyczaj niższą mocą silnika, a co za tym idzie, mniejszą szerokością roboczą.

Kosiarki akumulatorowe – skuteczne i wygodne

Alternatywą dla urządzeń elektrycznych z pewnością są kosiarki akumulatorowe (https://www.krysiak.pl/c/kosiarki-akumulatorowe/). Posiadają one wszystkie zalety swojej poprzedniczki, a przy tym nie potrzebują podłączenia do źródła prądu. To znacznie ułatwia korzystanie z nich. Nie trzeba uważać na kabel, co sprawia, że praca taką kosiarką jest bezpieczniejsza. Minusem kosiarek akumulatorowych jest jednak ich cena. Są zdecydowanie droższe niż ich elektryczne odpowiedniki. Ponadto trzeba zawsze pamiętać o naładowaniu akumulatora przed koszeniem, co w przypadku niektórych modeli może potrwać do 4 godzin. Cechuje je przy tym dość niska moc silnika, a co za tym idzie, niewielka szerokość robocza. 

Kosiarki spalinowe – do koszenia dużych powierzchni

Ostatnią propozycją są kosiarki spalinowe (https://www.krysiak.pl/c/kosiarki-spalinowe/), które są najlepszym wyborem do dużych ogrodów, czy koszenia terenów rekreacyjnych. Tu także nie potrzeba nam zasilania na prąd, gdyż te modele działają na benzynę. Kosiarki spalinowe charakteryzują się także najwyższą mocą, co przekłada się na dużą szerokość roboczą. Pracując nimi, szybciej skosimy daną powierzchnię, niż w przypadku kosiarek o mniejszej szerokości roboczej. Niestety także te modele posiadają kilka wad. Przede wszystkim są najdroższe, do tego emitują spaliny i wymagają regularnej konserwacji w postaci uzupełniania paliwa, wymiany oleju i filtrów. Są także stosunkowo głośne, choć na rynku są już modele, w których ten hałas został skutecznie stłumiony. 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej kosiarki zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni, jaką zamierzasz kosić. Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiego, przydomowego ogródka, to do zadbania o niego wystarczy kosiarka elektryczna. Natomiast w przypadku koszenia dużych połaci terenu najlepiej wybrać kosiarki spalinowe. Nowoczesne, wysokiej jakości modele każdego z opisanych typów kosiarek znajdziesz na Krysiak.pl.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: