reklama
reklama

Jak wybrać szalunki fundamentowe z gotowych systemów? Sprawdź!

W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności wykonywania szalunków na fundamenty od podstaw. Oczywiście możesz to zrobić, wykorzystując deski konstrukcyjne oraz płyty wodoodporne, aczkolwiek takie działania generują większe koszty i zajmują sporo czasu.
A zatem jak stworzyć szalunek fundamentowy? Sprawdź gotowe elementy konstrukcyjne!

- R E K L A M A -

Całą konstrukcję potrzebną do wylania betonu na podbudowę domu lub innej nieruchomości możesz przygotować z prefabrykowanych elementów. Nowoczesne szalunki fundamentowe od sprawdzonego producenta jak najbardziej znajdą zastosowanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także przemysłowym. Zobacz, jak wybrać odpowiednią konstrukcję dla siebie.

Na co zwrócić uwagę, kupując elementy pod szalunki fundamentowe?

Zanim wybierzesz odpowiednie elementy konstrukcyjne pod szalunki fundamentowe, koniecznie upewnij się, że stawiasz na sprawdzone rozwiązania. Tylko wysokiej jakości konstrukcja szalunku pozwoli Ci na wykonanie trwałego fundamentu, który jest podstawą do wzniesienia każdego obiektu budowlanego – nawet niewielkiej hali przemysłowej.

- R E K L A M A -

Kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę to:

 • długość poszczególnych elementów konstrukcji szalunku,
 • materiał wykonania,
 • sposób montażu,
 • grubość poszczególnych elementów,
 • przeznaczenie, np. na stopy albo ławy fundamentowe,
 • wysokość szalunku.

Kontaktując się z renomowanym producentem elementów na szalunki fundamentowe, zyskasz ogromną gamę produktów do wyboru. Dzięki temu dopasujesz idealne rozwiązania, które pozwolą Ci na szybkie, tanie i bezpieczne stworzenie konstrukcji potrzebnej do wylania betonu na fundament.

- R E K L A M A -

Montaż gotowych szalunków fundamentowych – krok po kroku

Wbrew pozorom przygotowanie całej konstrukcji szalunku fundamentowego z gotowych elementów wcale nie jest takie trudne. Aby przygotować stabilną konstrukcję gotową do wylania betonu na fundament, musisz przejść następujące kroki:

 1. Połączenie naroży: tutaj musimy wyciąć niektóre fragmenty wewnętrznych ścian, aby następnie zgiąć wycięte elementy i umieścić gotowe formy jedną w drugiej.
 2. Następny krok to przygotowanie stóp fundamentowych pod kolumny budynku.
  Tutaj konieczna jest instalacja odpowiedniej formy, a następnie zalanie jej płynnym betonem.
 3. Dalej musisz wykonać połączenia na styk poprzez wykorzystanie poprzecznych prętów dolnych form szalunku fundamentowego.
 4. Ostatni krok to umieszczenie elementów krańcowych, aby wylany beton nie wydostał się poza przygotowaną formę.

Warto dodać, że nowoczesne systemy szalunku fundamentowego firmy Lammi niwelują różnice w poziomach gruntu. Dzięki temu z łatwością rozłożysz je wszędzie tam,
gdzie konieczne jest przygotowanie stabilnej konstrukcji pod betonową wylewkę fundamentową.

Z czego powinny być wykonane dobre elementy szalunków fundamentowych?

Najlepszą opcją, a zarazem alternatywą dla desek i płyt wodoodpornych są szalunki wykonane ze stalowej siatki zbrojeniowej wzmocnionej folią PE. Takie elementy konstrukcyjne dają niemalże 100% gwarancji, że fundament zostanie wykonany perfekcyjnie.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: