Jak wybrać właściwego pośrednika nieruchomości?

Każdy, kto myśli o zakupie, wynajmie lub sprzedaży mieszkania będzie musiał odpowiedzieć sobie na jedno pytanie – zająć się wszystkim samemu czy może zdać się na agenta nieruchomości? Pracując z pośrednikiem możemy znacznie ułatwić sobie życie; jak jednak wybrać takiego, z którym współpraca rzeczywiście będzie oszczędnością czasu, a nie jego stratą? 

- R E K L A M A -

Znajdźmy agencję, która stawia na przyszłość

Wiele agencji pośrednictwa chwali się świetną znajomością rynku nieruchomości i kompetencjami, których inni mogliby pozazdrościć. My powinniśmy jednak pamiętać o jednym – fachowa wiedza i umiejętności to tylko podstawa! Najlepsi w branży wyróżniają się czymś innym.

Na co zawsze warto stawiać? Na przyszłość! Wyróżniające się agencje doskonale o tym wiedzą i dlatego nie mają problemów z dopasowaniem do ciągle zmieniających się warunków na rynku.W praktyce oznacza to, że tego typu biura nieruchomości stawiają na rozwój swojego zespołu poprzez cykliczne szkolenia, nieustannie optymalizują wewnętrzne procesy, tworzą nowoczesne, autorskie narzędzia wspierające pracę agentów nieruchomości i optymalizują ofertę, tak aby zapewnić swoim klientom pełne wsparcie na każdym etapie transakcji.  Słowem, nie tylko odpowiadają na potrzeby swoich klientów, ale nawet je wyprzedzają i chętnie mierzą się z różnymi wyzwaniami – warto więc szukać agencji, która ma coś do zaoferowania każdemu: niezależnie od wielkości jego portfela czy ojczystego języka. 

- R E K L A M A -

Biura nieruchomości stawiające na rozwój poznamy także po tym, z kim współpracują. W najlepszych agencjach spotkamy nie tylko doświadczonych “wyjadaczy” rynku nieruchomości, ale również i młodych agentów; takich, którzy zaoferują nam swoje zaangażowanie oraz głowy pełne pomysłów! Rzetelne biuro buduje swój profesjonalizm nie tylko na osobach agentów nieruchomości, ale również szeregu  innych specjalistów – ekspertów z dziedziny prawa, marketingu, projektantów wnętrz, doradców finansowych czy… fotografów i montażystów filmowych.

Te wszystkie warunki już dziś spełnia homfi – działająca w największych miastach Polski agencja, która w 2019 i 2021 została uznana w prestiżowym konkursie Lider Nieruchomości Otodom za najlepszą agencję nieruchomości w Polsce. Jej ofertę możemy poznać bliżej w m.in. w oddziale biura nieruchomości w Łodzi (https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/lodz).

- R E K L A M A -

Porozmawiajmy – komunikacja to klucz

Wspomnieliśmy chwilę temu o klientach – dla agencji, z którą chcemy współpracować, będą oni najważniejsi. Jak rozpoznać takiego pośrednika? Wystarczy z nim porozmawiać!

Idealny agent nieruchomości musi być dobrym słuchaczem. Bez tego udana współpraca jest niemożliwa. Rozmawiając z nim odpowiedzmy sobie na kilka pytań: czy interesują go nasze potrzeby? Czy od początku jest zaangażowany w marzenia, które z jego pomocą chcemy spełnić? Czy jego pomysły zdają się być skrojone pod nasze oczekiwania? Odpowiedź na te pytania powinna brzmieć “tak” – tylko wtedy mamy pewność, że agent rzeczywiście stawia na pierwszym miejscu nas, a nie chęć szybkiego zysku.

Dokładnie poznajmy jego ofertę

Nie możemy rozpocząć współpracy z pośrednikiem bez przeanalizowania jego oferty! Jako klienci powinniśmy wiedzieć, czego możemy oczekiwać od naszego agenta. Jeśli trafimy na tego właściwego – będziemy mogli liczyć na opiekę od pierwszej rozmowy aż do złożenia podpisu na umowie finalizującej transakcję i dopięcia najdrobniejszych szczegółów. Indywidualna strategia marketingowa dla każdej nieruchomości na sprzedaż oraz trafione propozycje nieruchomości dla kupujących – to podstawa! Kompleksowa obsługa najmu w czasie, gdy my cieszymy się życiem (i zyskami z inwestycji)? Ależ oczywiście. Do tego dodajmy pomoc przy negocjacjach, wsparcie prawne, finansowe i administracyjne oraz odpowiedź na każde trapiące nas pytanie – tak powinna wyglądać oferta idealnego pośrednika nieruchomości!

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: