reklama
reklama
reklama
reklama

Jak wykorzystać zestaw Archery Tag? 3 pomysły na łuczniczą rywalizację

Organizatorzy gier i zabaw nie mają łatwego zadania — dosyć trudno znaleźć atrakcje, które spodobają się wszystkim gościom imprezy. Istnieje jednak pewien sposób na zapewnienie doskonałej rozrywki osobom w niemal dowolnym wieku — Archery Tag! Do gry wystarczy nawet prosty łuk i bezpieczne, piankowe strzały. Nie wierzysz? Przedstawiamy 3 propozycje indywidualnych i drużynowych form zabawy w Archery Tag!

- R E K L A M A -

Turniej strzelecki w Archery Tag

Pozwól uczestnikom trenować celne oko, organizując turniej łuczniczy ze sprzętem do Archery Tag. Dzięki użyciu bezpiecznych akcesoriów ta forma rozrywki będzie odpowiednia nawet dla małych dzieci. Gracze mogą startować w turnieju strzeleckim indywidualnie lub drużynowo — pierwsze z rozwiązań dobrze sprawdzi się na przykład w przypadku imprez z niewielką liczbą gości, niewystarczającą do sformowania drużyn.

Zadaniem graczy jest umieszczenie strzał w odpowiednim polu na tarczy lub zestrzelenie określonych celów. Podobnie jak w tradycyjnych zawodach strzeleckich, punkty liczone są według miejsca, w którym znalazła się wystrzelona przez uczestnika strzała, lub na podstawie liczy zestrzelonych celów. Do organizacji tej konkurencji przyda się tarcza do Archery Tag w formie planszy z wyciętymi otworami, do których celują gracze. Wszelki niezbędny sprzęt i dodatkowe akcesoria do Archery Tag znajdziesz na przykład w sklepie GunGan.

- R E K L A M A -

Archery Tag — paintball w łuczniczym wydaniu

Archery Tag bardzo często przybiera formę zwaną „łuczniczym paintballem”. Określenie to dobrze oddaje charakter tej wyjątkowej rozrywki, będącej swoistym strzeleckim wyzwaniem, w którym liczy się zarówno celność, jak i zręczność. Do gry najczęściej wprowadza się reguły rozgrywki w dwa ognie. Zadaniem drużyn bądź pojedynczych uczestników jest więc eliminacja rywali z pola gry — kto zostanie dotknięty strzałą, odpada.

Bitwa na łuki dostarcza niesamowitych emocji i na długo zapada uczestnikom w pamięć. Wyzwanie, jakie wiąże się z tym stylem rozrywki, wymaga od graczy wykazania się zręcznością, zwinnością i umiejętnością planowania swoich kolejnych ruchów. W łuczniczy paintball mogą grać osoby w różnym wieku — zarówno dzieci, jak i dorośli. Pamiętaj, że do tego rodzaju rozgrywki potrzebne będą specjalne maski, które będą chronić twarze uczestników. Nie bez znaczenia jest oczywiście typ i jakość sprzętu. Młodsi gracze powinni używać łuków o nieco niższym naciągu niż w przypadku sprzętu dla starszych uczestników.

- R E K L A M A -

Tor przeszkód z łuczniczym akcentem

Tor przeszkód to ulubiony format zabawy wielu osób z najróżniejszych grup wiekowych. Pokonywanie trasy pełnej rozmaitych wyzwań dostarcza mnóstwa wrażeń — gracze muszą nie tylko polegać na swojej sile i zręczności, lecz także umiejętnie dostosowywać się do stale zmieniających się typów zadań. Jeśli chcesz urozmaicić tor przeszkód w doskonałym stylu, wprowadź do niego elementy Archery Tag.

Uczestnicy mogą na przykład mierzyć do kolejnych celów niczym w biathlonie albo na klasycznej strzelnicy. Mogą także próbować trafiać w tarczę podczas przemieszczania się, na przykład w biegu lub po wyskoku. Możliwości jest mnóstwo — ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia! Wzbogać swój tor przeszkód o sprzęt i tarcze do Archery Tag i zorganizuj rozrywkę, którą pokocha niejeden uczestnik!

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: