Jak wyliczyć kwotę roszczenia w kredycie frankowym?

Kredyt frankowy to temat, który jest doskonale znany w obecnych czasach. Nawet osoby, które na co dzień nie mają takich zobowiązań finansowych, doskonale zdają sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie ze sobą taki kredyt, który zaciągany był w latach 90. we frankach szwajcarskich. Dużo by można mówić na ten temat, a on i tak nigdy nie zostanie tak naprawdę wyczerpany.

- R E K L A M A -

Roszczenia sądowe

Jak wyliczyć kwotę roszczenia w kredycie frankowym?To najważniejsze pytanie, które zadają sobie osoby, jakie zastanawiają się nad tym, czy warto udać się do sądu, czy też nie. Właściwie to należałoby powiedzieć, że każda osoba, której kwota niebezpiecznie winduje w górę, powinna pomyśleć o złożeniu pozwu sądowego. Warto jednak wcześniej dokładnie sprawdzić posiadaną umowę. Dokładnie zapisy w niej znajdujące się. Na walkę o sprawiedliwość szansę mają te osoby, które nie były wcześniej poinformowane na piśmie przez bank, że ich rata kredytowa może pójść do góry. Takie praktyki były stosowane w latach 90., kiedy tego typu zobowiązania finansowe zdobywały na popularności. Od niedawna banki, po wielu sądowych przegranych, informują z czym tak naprawdę wiąże się zaciągniecie kredytu we frankach szwajcarskich. Czas więc na to, aby walczyć o sprawiedliwość przed obliczem sądu.

Wyliczenia frankowe

Zanim jednak zostaną złożone jakiekolwiek papiery do sądu, czas sprawdzić to, ile szacunkowo pieniędzy można odzyskać z kredytu. To chyba jedno z najważniejszych pytań, które stawia sobie ogromna ilość osób.Odpowiedzi na to pytanie udzielić może kalkulator frankowicza – bezpłatne narzędzie, które znaleźć można bez trudu w świecie wirtualnym. Wystarczy tylko właściwe hasło wpisać w wyszukiwarkę, aby znaleźć miejsce, gdzie wszystkich wyliczeń będzie można dokonać samodzielnie. Nikomu nie będzie sprawiać to żadnych trudności, ponieważ całość jest bardzo łatwa w obsłudze. Warto jednak przy tym mieć pod ręką wszystkie papiery odnoszące się do kredytu. We właściwym formularzu, który jest całkowicie anonimowy, trzeba będzie wpisać m.in. ilość rat do spłacenia/spłaconych, kwotę rat, datę zaciągnięcia zobowiązania. Każda osoba, która owe dokumenty ma, będzie mogła samodzielnie poradzić sobie z takim zadaniem.

- R E K L A M A -

Sprawa w sądzie

Nie można zapomnieć o tym, że wszystkie kwoty, które podane są w tym kalkulatorze, są szacunkowe. Prawdziwe roszczenia będzie można dopiero poznać po nawiązaniu współpracy z kancelarią, która będzie w stanie przygotować także właściwie papiery dla swoich klientów. Warto walczyć o swoje pieniądze, które wiele banków pobrało nienależnie. Przecież zdecydowana większość klientów nie była nawet świadoma tego, że takie zobowiązanie może wiązać się z takim ryzykiem. Banki sprytnie to wykorzystały, ale przecież nie można pozwalać na takie bezprawie. Trzeba walczyć o swoje. W Polsce nie brakuje kancelarii prawniczych, które specjalizują się w kredytach frankowych. Wspierają one swoich klientów, pomagając przygotować właściwie pisma, a także reprezentując każdą osobę przed obliczem sądowym.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://kancelariafrankowicza.pl/kalkulator-frankowicza/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: