REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

poniżej dalsza część artykułu

Dostęp do Internetu umożliwia nam załatwienie wielu spraw bez wychodzenia z domu. Również zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Albo zrobienie zakupów w sklepie internetowym z odroczoną płatnością, a nawet spłatą w wygodnych ratach. Sporo osób już skorzystało z takiej możliwości i cieszy się dodatkowymi pieniędzmi na konieczne wydatki. Są jednak osoby, które obawiają korzystać się z takiej formy dofinansowania, bo umowa zawierana jest online. Jak działają takie pożyczki?

Pożyczki przez Internet — alternatywa dla kredytów bankowych

Warto wiedzieć, że pożyczki online, a kredyty online to dwa różne produkty. Pożyczek może udzielać każdy, zarówno osoba prywatna, jak i firma, czy też bank. Jednak kredyty, nawet te udzielane przez Internet na zakupy ratalne, są produktami bankowymi. Dlatego te pierwsze oferowane są przez różne firmy specjalizujące się w udzielaniu zobowiązań finansowych, a te drugie kierują nas na stronę internetową banku.

poniżej dalsza część artykułu

Znalezienie firmy pożyczkowej nie jest trudne. Jednakże zawsze warto sprawdzić, ale te pożyczki opinie mają. Im więcej udzielonych opinii, tym więcej dowiemy się o firmie. Dobrze jest przeczytać zarówno te negatywne, jak i pozytywne opinie, ponieważ będziemy mogli na ich podstawie wyciągnąć swoje wnioski. Może się zdarzyć, że ktoś zostawił negatywną opinię, bo przelew bankowy z pożyczką otrzymał w następnym dniu roboczym, choć firma o tym informowała w swoim regulaminie. 

Jak wygląda proces udzielania pożyczki?

Procedura zawierania takich zobowiązań jest bardzo prosta. Zwłaszcza jeśli interesują nas pożyczki krótkoterminowe, czyli chwilówki. W takim wypadku wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i znaleźć opcję z wypełnieniem wniosku. Bardzo często może się pokazać pole, gdzie samodzielnie wybieramy kwotę pożyczki i czas spłaty, a potem klikamy baner przenoszący nas do wniosku.

poniżej dalsza część artykułu

We wniosku o pożyczkę wpisujemy dane osobowe. Warto spisać je dokładnie z aktualnego dowodu osobistego. Większość firm nie wypada przedstawienia dokumentów potwierdzających dochód, ale trzeba samodzielnie go wpisać zgodnie z prawdą. Takie oświadczenie o dochodach jest podstawą do wyliczenia zdolności kredytowej. Dlatego musimy podać aktualne dane. Na koniec zwykle jesteśmy proszeni o dokonanie przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę. W ten sposób firma potwierdza czy podane przez nas dane osobowe zgadzają się z tymi podanymi w banku.

Darmowa pożyczka – co to znaczy?

Wiele firm oferuje pożyczki za darmo, co oznacza, że możemy wziąć pożyczkę na wybraną kwotę i oddać jedynie tę kwotę, bez dodatkowych kosztów. Jest to realna i legalna oferta. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na warunki. Może ona być kierowana tylko do nowych klientów lub mieć ograniczenie kwotę i w czasie spłaty. Dlatego dobrze przemyślmy czy damy radę spłacić pożyczkę na czas. Oreon pożyczki oraz niebieska pożyczka mają w swojej ofercie pierwszy kredyt za darmo.

reklama

Warto przeczytać:

reklama