Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – obok tak charakterystycznego i inspirującego stylu nie da się przejść obojętnie! Dla każdego kojarzyć się może z czymś innym, jednak jest kilka zasad, których powinniśmy się trzymać. Jak zatem dobrze zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym?

- R E K L A M A -

Podstawy stylu industrialnego 

Styl industrialny, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspirację z opuszczonych i dotkniętych zębem czasu fabryk. Chcąc wyobrazić sobie wnętrze zaaranżowane właśnie w ten sposób, powinniśmy mieć przed oczami konkretne materiały i kolory. Króluje przede wszystkim metal, stal, szkło i beton. Jeśli występują jakieś drewniane elementy, koniecznie muszą być one stare bądź przynajmniej postarzane (na przykład przez zrobienie na nich charakterystycznych przetarć). 

Jakie wnętrze można zaaranżować w stylu industrialnym?

Choć styl industrialny najlepiej wygląda w wysokich i jasnych pomieszczeniach (na przykład w kamienicach, gdzie mamy zarówno wysoki sufit, jak i duże, dające wiele światła okna), to obecnie nic nas nie zatrzymuje przed zaaranżowaniem w ten sposób także mniejszego wnętrza. Dobrze sprawdzi się w dekorowaniu całego mieszkania (loftu), ale i jako ciekawa odmiana na tle pozostałych pokoi. Industrialna łazienka lub kuchnia mogą okazać się trafnym wyborem. Zasady dla każdego pomieszczenia są takie same – bazujemy na tych samych materiałach, kolorach i meblach. Meble industrialne Loft Decora spełniają wszystkie wymagania i doskonale sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. 

- R E K L A M A -

Kolorystyka 

Istotna w stylu industrialnym jest jego kolorystyka. Podstawą jest szarość we wszystkich jej odcieniach i pod wieloma postaciami – jako beton na ścianie, metalowy regał lub obicie kanapy. Świetnym dopełnieniem tego koloru jest czerń i biel – najlepiej pod postacią dodatków, a także żółć, turkus czy bordo (ciekawym pomysłem na wprowadzenie tej barwy jest ceglana ściana). Wybierając dodatki do naszego industrialnego wnętrza powinniśmy brać pod uwagę także ich kolorystykę. 

Oświetlenie w industrialnym wnętrzu

Kto potrafi wyobrazić sobie ciemną fabrykę, w której nie da się pracować? Trudno, prawda? W przypadku oświetlenia w stylu industrialnym najważniejsze jest jedno – ma być jasno! Świetnie sprawdzą się zatem wiszące lampy o kloszach podobnych do tych w fabrykach. Równie ciekawe mogą być też żarówki wiszące na gołych kablach. Wnętrze industrialne nie może obejść się też bez stojącej, dużej lampy. Ma być widoczna i dawać dużo światła! Ulokowana tuż obok fotela może pomóc na stworzyć przytulny kącik. Choć industrialnym wnętrzom zarzuca się chłód i brak wyrazu, za pomocą światła jesteśmy w stanie zaaranżować naprawdę przyjemne wnętrze! 

- R E K L A M A -

Meble w stylu industrialnym 

Jakie powinny być meble w industrialnym wnętrzu? Przede wszystkim solidne! Najbardziej powinno zależeć nam na tym, by były wykonane z wysokiej jakości materiałów litego drewna i stali najwyższej jakości

Jakie konkretnie meble powinniśmy wybrać? Podstawą każdego salonu jest miejsce do siedzenia (świetnie sprawdzi się ogromny narożnik; w mniejszych wnętrzach wystarczy kanapa – na przykład na drewnianych nogach). Stół powinien być porządnie wykonany. Doskonale wyglądają te z drewnianymi lub szklanymi blatami, lecz na stalowych nogach – dzięki temu uzyskamy efekt lekkości, a mebel nie będzie tak przytłaczający. Obowiązkowo wykorzystajmy też w aranżacji industrialny regał przypominający te z ogromnych magazynów. Podobnie jak w przypadku stołu – zadbajmy o jego solidne wykonanie. Nie chcemy przecież, aby nasze książki czy inne przedmioty runęły z powodu słabej konstrukcji! 

Co z kuchnią?

Skoro każde pomieszczenie możemy zaaranżować w stylu industrialnym, co zrobić z kuchnią, by nabrała tego klimatu? Wysoki blat i krzesła hokery – warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem rodem z fabrycznej kantyny! Prędko docenimy wygodę, praktyczność i wyjątkowość tego wyboru! Stół kuchenny, podobnie jak stół w salonie, może być wykonany z drewna i stali. To czyni go niezwykle solidnym, ale i odpornym oraz łatwym do szybkiego wyczyszczenia. 

Industrialna łazienka

A jaka powinna być łazienka w stylu industrialnym? Przede wszystkim wykorzystajmy potencjał materiałów i kolorów – betonowa ściana lub szare kafle świetnie się zaprezentują. Czarne i stalowe dodatki dodadzą smaku. Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca, pomyślmy nad wstawieniem do łazienki industrialnego regału – dobrze zniesie wilgoć i trudne warunki panujące w tym pomieszczeniu. 

Jak zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny można łatwo wprowadzić do naszego mieszkania. Przez brak wielu dodatków możemy zainwestować w dobrej jakości meble, które posłużą nam długie lata. Zyskamy też dzięki temu wiele wolnej przestrzeni, którą prędko wypełnimy domowym ciepłem i rozmowami. 


materiał partnera
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: