reklama

Jak zacząć naukę z kart Tarota?

Sztuka stawiania Tarota jest znana ludzkości już od wieków. Ostatnio ta umiejętność przeżywa swój renesans dzięki mediom społecznościowym i grupom ludzi, którzy interesują się ezoteryką oraz magią. Jak poznać karty Tarota? Jak rozpocząć naukę? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule!

- R E K L A M A -

Wróżenie z kart – jak zacząć?

Najważniejszą rzeczą, aby rozpocząć przygodę z kartami Tarota, jest posiadanie swojego własnego zestawu. Zaopatrzenie się w niego powinno być Twoim pierwszym krokiem. Jest to możliwe dzięki wielu stronom internetowym i stacjonarnym. Warto też wybrać odpowiednią lokalizację, która umożliwi bezpieczną i spokojną pracę z kartami Tarota. Właściwe przygotowanie psychiczne i duchowe również może mieć znaczenie. Poprzez medytację warto zastanowić się nad swoim wnętrzem i celem używania kart. Należy również poznać znaczenie kart Tarota (Tarotkarten Bedeutung)

Jakie karty Tarota wybrać?

Po pierwsze, miej świadomość, że wybór kart Tarota nie jest łatwy. Są naładowane energetycznie i każda talia ma swoją własną energię, którą należy odpowiednio rozpoznać. Podobnie jest z ludźmi- wszyscy mamy swoją specyficzną aurę, którą należy wyczuć. Niektórzy są dla nas bardziej przystępni, a inni nas odpychają, mimo że nie zrobili nam nic złego. To samo dotyczy kart Tarota – ich wybór kart powinien opierać się przede wszystkim na intuicji i odczuciach do kart. Proces nie jest taki sam, więc jeden z nas od razu znajduje idealny deck, a drugi dopiero po długich poszukiwaniach. 

- R E K L A M A -

Jak nauczyć się znaczenia kart Tarota?

Ze względu na ich dużą ilość, znaczenie kart Tarota (z ang. Tarot Card Meanings) i ich nauka może wydawać się skomplikowane. Jeśli odpowiednio do tego podejdziemy, nie będzie to trudnym procesem. Karty i rozkłady Tarota w każdej talii nazywają się tak samo, ale wyglądają inaczej. Wszystko zależy od artystów, którzy tworzyli dany deck. Aby rozpocząć poznawanie informacji, jaką jest znaczenie kart Tarota, warto nabyć jedną z najprostszych talii. Jest to Rider Waite Tarot. Wiele osób mówi, że są one proste i skuteczne- idealne dla początkujących. Jest to najszerzej opisana w literaturze talia Tarota. Przedstawione na niej obrazki są niezwykle prostolinijne, dlatego odkrycie zagadnienia, jakim jest znaczenie kart Tarota, nie będzie większym problemem. 

Patrząc na karty Tarota, należy mieć na uwadze kwestię zaufania do nich. Jeśli osłabimy lub odmówimy im ich mocy, nigdy nie powinniśmy zabierać się za stawianie Tarota- to jest niedopuszczalne. Równie ważne jest, aby nie zadawać wielokrotnie tego samego pytania. Karta już odpowiedziała. Nie sprawdzaj ani nie znajduj rozbieżności kart. Odpowiedź jest zawsze taka sama. Nie musisz tego udowadniać sobie ani nikomu innemu. Po prostu wierz i działaj.

- R E K L A M A -

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: