reklama

Jak zadbać o skórę dłoni i stóp? Sprawdź porady kosmetologa!

Zadbana dłonie są naszą wizytówką, a stopy zapewniają nam komfort i swobodę poruszania się. Jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane to na negatywne skutki w postaci przesuszenia, szorstkości, pękania nie trzeba długo czekać. By wiedzieć, jak prawidłowo o nie zadbać, sprawdźcie porady kosmetologa.

- R E K L A M A -

Dlaczego skóra dłoni i stóp wymaga szczególnej uwagi?

Skóra dłoni każdego dnia narażona jest na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych w postaci mrozu, wiatru, wielokrotnego mycia w ciągu dnia, dezynfekcji czy kontaktu z detergentami. 

Natomiast stopy każdego dnia są mocno eksploatowane utrzymując ciężar ciała. Są również narażone na przegrzewanie, marznięcie i uciskanie w obuwiu.

- R E K L A M A -

Warto wiedzieć, że skóra dłoni i stóp posiada znaczną ilość gruczołów potowych, nie posiadając przy tym gruczołów łojowych, co sprawia, że szybko staje się sucha, szorstka, podatna na otarcia i odwodniona co prowadzi do znacznego przerostu naskórka rogowego.

W celu zadbania o skórę dłoni i stóp zajrzyjcie do sklepu Topestetic, znajdziecie tam nie tylko odpowiedni peeling do rąk i krem do stóp, ale także inne niezbędne kosmetyki uzupełniające tę pielęgnację.

- R E K L A M A -

Jak dbać o skórę na dłoniach?

O dłonie należy dbać codziennie, aby cieszyć się dobrą kondycją skóry. Natomiast raz w tygodniu warto rozszerzyć tę pielęgnację o dodatkowe etapy. 

Do codziennych i nieuniknionych obowiązków należy:

Mycie rąk – dłonie należy myć w letniej wodzie z użyciem łagodnego preparatu myjącego, a następnie należy je dokładnie osuszyć. Czynność ta usuwa nagromadzone bakterie z ich powierzchni. Smarowanie dłoni kremem po każdym myciu – zapewni ich regenerację oraz chwilę przyjemnego masażu. 

Raz w tygodniu warto wykonać domowe SPA: 

  • Peeling do rąk – pomoże przygotować skórę do przyjęcia składników aktywnych z dalszych kroków pielęgnacji. Najlepsze peelingi znajdziecie pod linkiem: https://www.topestetic.pl/peeling-do-rak. Złuszczenie, czyli pozbycie się martwego naskórka, da efekt zmiękczonych skórek i przede wszystkim gładkiej skóry. 
  • W paznokcie i skórki można wmasować ulubiony olejek lub eliksir, dzięki czemu skórki staną się miękkie, a paznokcie mniej podatne na łamanie. 
  • Kolejnym koniecznym krokiem jest nałożenie grubszej warstwy maski do rąk lub maski w postaci rękawiczek. Zawarte w nich bogactwo witamin i olei zapewnia głęboką regenerację skóry. Na kremową maskę warto nałożyć bawełniane rękawiczki i pozostać w nich całą noc. 

W sezonie zimowym należy chronić dłonie rękawiczkami. 

Stosowanie się do powyższych porad pozwoli utrzymać skórę dłoni w jak najlepszej formie, natomiast starannie wykonany manicure będzie stanowił dopełnienie pielęgnacji. 

Jak dbać o skórę na stopach? 

Do pielęgnacji skóry stóp większą uwagę przykładamy w sezonie letnim, kiedy nosimy odkryte obuwie, a tymczasem przez cały rok wymagają one tyle samo troski i uwagi.

W codziennej pielęgnacji należy postawić na:

Podstawa to codzienna i dokładna higiena stóp – umycie ich, a następnie staranne osuszenie z uwzględnieniem przestrzeni między palcami. Codzienne wmasowany krem do stóp – regeneruje, zmiękcza i wygładza skórę. Warto by zawierał mocznik, dzięki temu skóra będzie nawilżona i gładka. Wysokiej jakości kremy do stóp znajdziecie pod poniższym linkiem: https://www.topestetic.pl/krem-do-stop

Raz w tygodniu warto postawić na rozszerzoną pielęgnację:

  • Kąpiel w ciepłej/letniej wodzie z dodatkiem zmiękczających soli, olejków czy ziół pozwoli zrelaksować zmęczone stopy. 
  • Złuszczenie martwego naskórka z pięt przy użyciu peelingu, tarki do stóp czy pumeksu to niezbędny element. Nie należy jednak skóry złuszczać zbyt agresywnie gdyż ulegnie ona szybszej odnowie i stwardnieniu. Ważne, aby tarkę i pumeks starannie umyć i zdezynfekować po użyciu. 
  • Kolejnym krokiem jest przycięcie i opiłowanie paznokci na prosto, co zapobiega ich wrastaniu.
  • Ostatnim elementem jest aplikacja maski bądź kremu. Można owinąć stopy w folię i włożyć bawełniane skarpetki. Pozwoli to składnikom aktywnym na lepszą penetrację. 

Warto postawić na wygodne obuwie, aby uniknąć odcisków i modzeli. 

Kluczem do zadbanej skóry dłoni i stóp jest codzienna systematyczna pielęgnacja. Warto zatem trzymać krem do rąk zawsze w zasięgu ręki, a krem do stóp przy łóżku – to pozwoli wypracować codzienną systematyczność. Dzięki temu skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem bez względu na porę roku.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: