Jaka karma półwilgotna dla psa?

- poniżej dalsza część artykułu -

Karmy półwilgotne to dobre rozwiązanie dla psów, które mają problem z gryzieniem. Niektóre choroby zębów, dziąseł, czy po prostu brak części uzębienia uniemożliwiają zwierzakowi skuteczne pogryzienie twardej karmy suchej. W tym przypadku psy lepiej tolerują miękki pokarm. Karmy te mają często w nazwie określenie „soft”. Co jeszcze warto wiedzieć? Jakie karmy półwilgotne dla psa są godne polecenia?

Karmy półwilgotne zgodnie z dietą ancestralną 

- poniżej dalsza część artykułu -

Co to jest dieta ancestralna? To kompletne pożywienie, odzwierciedlające biologicznie zbilansowaną, naturalną, holistyczną, pierwotną dietę przodków. Lekarze weterynarii i dietetycy, zajmujący się sprawami żywienia zwierząt domowych, opracowali wyjątkowe Karmy Eden. Kierowali się przede wszystkim naturalną dietą psich przodków. Założenia diety ancestralnej są szczególnie cenione przez zwolenników gotowania dla zwierzaków zbilansowanych posiłków w domu. Karmy półwilgotne są najbardziej upodobnione do jedzenia, jakie możemy sami ugotować dla naszego pupila, wykorzystując mięso, warzywa i węglowodany złożone w postaci kaszy, czy ryżu. 

Eden – karmy półwilgotne dla psa

Jak powszechnie wiadomo, psy pierwotnie były drapieżnikami. Obecnie tylko niewiele z nich zajmuje się polowaniem. Selektywna hodowla spowodowała, że nie wyglądają tak, jak ich przodkowie – wilki. To jednak nie wygląd a DNA decyduje o funkcjach życiowych, takich jak metabolizm. Mówiąc wprost, z perspektywy żywieniowej, dzisiejsze zwierzęta domowe potrzebują podobnego żywienia, jak ich przodkowie. Idąc tym tropem, sklep zoologiczny sznupa.pl postawił na najlepsze karmy tego typu na rynku. Jest doskonale zaopatrzony w karmy półwilgotne dla psa. Jakie smaki możemy kupić? Na półce wyróżnia się Karma Dzik & Bażant zawierająca: 60% dzik, bażant i łosoś, a także owoce, warzywa, witaminy oraz minerały, bez dodatku zbóż, glutenu i białych ziemniaków. Zwolennicy dzikiego drobiu mogą się skusić na karmę Kaczka & Żołądki, która ma w składzie: 60% kaczka i żołądki z owocami, warzywa, witaminy oraz minerały.

Pierwsze karmy z 5 gwiazdkami

- poniżej dalsza część artykułu -

Eden jest pierwszą brytyjską firmą z branży produkcji karmy dla zwierząt domowych, która osiągnęła najwyższą z możliwych ocen – 5 gwiazdek na niezależnej stronie All About Dog Food. W rankingu warto sprawdzić, jakie walory żywieniowe niosą ze sobą poszczególne składniki zawarte w karmach i jak oceniać ich wartość. Najlepsze marki otrzymują najwięcej gwiazdek tak, jak doskonałe karmy półwilgotne Eden.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen