reklama
reklama
reklama
reklama

Jaka proteza jest najwygodniejsza?

W przypadku pojawienia się braków w uzębieniu warto zastanowić się nad wyposażeniem się w odpowiednią protezę. W sprzedaży znajduje się wiele funkcjonalnych rozwiązań, najlepiej więc wybrać się do stomatologa, który pomoże dobrać produkt najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

- R E K L A M A -

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie protezy?

Proteza zębowa pozwala zastąpić brakujące lub uszkodzone zęby, co poprawia komfort żucia pokarmów i usprawnia mowę. Dzięki jej wykorzystaniu możliwe jest równomierne rozłożenie sił żucia. Obciążenie, z jakim muszą sobie poradzić pozostałe naturalne zęby, staje się znacznie mniejsze dzięki takiemu usprawnieniu. Nowoczesne protezy są projektowane tak, aby zapewniać maksymalny komfort noszenia i funkcjonalność, umożliwiając normalne wykonywanie codziennych czynności. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wiele osób korzysta z takich rozwiązań każdego dnia.

Protetyka pozwala na wykonanie poszczególnych modeli na indywidualne zamówienie, co oznacza, że mogą być one dokładnie dostosowane do potrzeb i preferencji każdego pacjenta, zapewniając optymalne rezultaty terapeutyczne. Braki w uzębieniu mogą prowadzić do powstania zmian w wyglądzie twarzy, takich jak obniżenie linii żuchwy, czy zmniejszenie objętości warg. Proteza zębowa pomaga zachować odpowiednie ułożenie tkanek. Dzięki jej wykorzystaniu poprawia się wygląd uśmiechu, co znacząco wpływa na poprawę samopoczucia. Wejdź na stronę allecoudent.pl i zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz u nas korony, mosty, protezy całkowite i częściowe. Stomatolog odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

- R E K L A M A -

Jakie protezy są najlepsze?

W zależności od potrzeb inny rodzaj protez może okazać się najlepszy, wszystko bowiem zależy od tego, z jakim konkretnie problemem zgłasza się pacjent. Jeśli brakuje tylko jednego zęba, można zdecydować się na wstawienie protezy elastycznej, która jest lekka, komfortowa i estetycznie dopasowana. Jej zakładanie i zdejmowanie nie stanowi dużego problemu, co pozwala na utrzymanie pełnej higieny jamy ustnej. Najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie umożliwiają zapewnienie pacjentowi całkowitego komfortu użytkowania. Niezależnie od tego, jaką konkretnie pełnią funkcję, protezy mają być przede wszystkim wygodne.

Dostępne są ponadto protezy szkieletowe dolne i górne, które charakteryzują się dużą stabilnością i minimalizują obciążenia pozostałych zębów. Jej dużą zaletą jest możliwość łatwego dopasowania do kształtu szczęki. Jeszcze innym rozwiązaniem jest szyna relaksacyjna. W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z bruksizmem, który polega na mimowolnym zgrzytaniu zębami w czasie snu. Dzięki specjalnie dopasowanym nakładkom można chronić staw skroniowo-żuchwowy, w sytuacji, gdy jest poddawany zbyt dużym obciążeniom. Z takiego rozwiązania korzysta się w przypadku wystąpienia bólu głowy i szyi wynikającego z nadmiernego napięcia mięśniowego. Aby dowiedzieć się więcej, można wejść na stronę: https://www.allecoudent.pl/oferta/protetyka-poznan.

- R E K L A M A -

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: