reklama
reklama
reklama
reklama

Jaka przyszłość Jacka Sikory? Prezydent zabrał głos

Prezydent Zbigniew Burzyński odniósł się do wniosku Stowarzyszenia Kutno Plus w sprawie odwołania Jacka Sikory ze stanowiska prezesa MZK Kutno. Okazuje się jednak, że to nie koniec sagi.

Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu Stowarzyszenie Kutno Plus wystosowało do prezydenta Kutna pismo o natychmiastowe odwołanie J. Sikory ze stanowiska prezesa MZK. O szczegółach można przeczytać tutaj.

- R E K L A M A -

Dziś głos w sprawie zabrał prezydent Zbigniew Burzyński.

Prezydent Miasta Kutno pełniący funkcję Zgromadzenia Wspólników Spółki nie jest organem właściwym do rozpatrzenia przedmiotowego wniosku. Zgodnie z art. 10a ust. 6 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej, członków zarządu spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego powołuje i odwołuje rada nadzorcza – można przeczytać w piśmie podpisanym przez prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

- R E K L A M A -

Włodarz Miasta Róż poinformował również, że wniosek o natychmiastowe odwołanie Jacka Sikory ze stanowiska prezesa MZK został przekazany Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Spółki celem rozpatrzenia.

Otrzymaliśmy odpowiedź prezydenta i czekamy na zajęcie stanowiska w sprawie przez Radę Nadzorczą MZK sp. z o.o. w Kutnie – komentuje Teofil Trybura, przedstawiciel Stowarzyszenia Kutno Plus.

- R E K L A M A -

O sprawie będziemy informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: