Jaką trasą przez Kutno przejadą kolarze? Sprawdź trasę i harmonogram

Dziś przez Kutno przejedzie 32. Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Z tego powodu spodziewać można się utrudnień w ruchu w naszym mieście. Sprawdź trasę wyścigu i harmonogram całego wydarzenia.

Start 2. Etapu wyścigu zaplanowany jest na środę 23 czerwca na godz. 18:00. Kolarze będą ścigać się na prawie 100-kilometrowej trasie z Kutna do Płocka z lotnym finiszem w Gąbinie. W związku z organizacją wyścigu kierowcy będą musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami na drogach. W środę od 9:00 do 22:00 zamknięta będzie ulica Kościuszki od skrzyżowania z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego oraz ulica Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II.

Dodatkowo od 17:00 do 20:00 zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania ulic Witosa i Barlickiego oraz Joselewicza i Zamenhofa.

- R E K L A M A -

Ponadto na główniej trasie wyścigu ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed przejazdem peletonu i odblokowany niezwłocznie, gdy będzie to możliwe, po przejeździe trasy przez kolarzy.

Początek trasy 2. Etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:
Start zaplanowany jest na ulicy Królewskiej, peleton pojedzie w kierunku Placu Piłsudskiego, następnie skieruje się ulicą Narutowicza w stronę Ronda Solidarności. Z ronda grupa kolarzy skręci w ul. Mickiewicza a następnie w ul. Łęczycką, ul. Matejki, ul. Fałata i Przemysłową. Przejazd ulicą Przemysłową do ulicy Krośniewickiej. Na skrzyżowaniu z ul. Krośniewickiej w ul. Zbożową do skrzyżowania z drogą nr 92 w kierunku Woźniakowa.

- R E K L A M A -

Poniżej harmonogram kolarskiego wydarzenia:

16.50 – 17.50 – Przyjmowanie zgłoszeń do 13. Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”- Plac Wolności
16.45 – 17.45 – Dekoracja najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej – Plac Wolności.
16:45 – 17.50 – Prezentacja liderów wszystkich klasyfikacji – Plac Wolności
16.45 – 17.50 – Podpisywanie listy startowej – Plac Wolności
18.00 – Start 2. etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków – Plac Wolności
18.05 – Start 13. Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”- Plac Wolności
19.30 – Dekoracja zwycięzców 13. Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”- Plac Wolności

Zobacz zdjęcia z ostatniej wizyty kolarzy w Kutnie:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: