reklama

Jaką wykrywalność ma kutnowska policja? Czas podsumowań w komendzie

Jaką wykrywalność ma kutnowska policja? Ile popełniono przestępstw w ubiegłym roku? We wtorek 16 stycznia 2018 roku podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie podsumowano 2017 rok. W odprawie wzięli udział policjanci oraz zaproszeni goście.

- R E K L A M A -

Na odprawie rocznej w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Tomasza Olczyka oraz zaproszonych gości podsumowano 2017 rok. W spotkaniu obok I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i Komendantów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wzięli udział Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Prokurator Rejonowy w Kutnie Piotr Helman, Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, Komendant Straży Pożarnej bryg. Marek Myszkowski, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Ochrony Kolei Krzysztof Podlasiak wraz z zastępcą Zbigniewem Budnerem, oraz przedstawiciele Urzędów Gmin.

W minionym roku na terenie powiatu kutnowskiego stwierdzono ogółem 1588 przestępstw i było to mniej o 56 przestępstw w porównaniu do roku 2016. Wykrywalność ogólna kształtowała się na poziomie 68,4%. Podczas odprawy podsumowano również roczne funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

W 2017 roku w powiecie kutnowskim wpłynęło za pośrednictwem KMZB 1853 zgłoszenia z czego 478 zgłoszeń okazało się potwierdzonych. Prawie 29% zgłoszeń zostało wyeliminowanych. Podczas odprawy zarówno I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi jak i Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podkreślali, iż poziom zaufania społecznego jest największą nagrodą i satysfakcją bowiem 89% Polaków uważa że Polska jest krajem bezpiecznym, 72% Polaków ocenia pozytywnie pracę Policji natomiast 95% mieszkańców ocenia, że czuje się bezpiecznie w okolicy swojego miejsca zamieszkania.

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański zwrócił uwagę również na wiele inicjatyw podejmowanych w 2017 roku przez kutnowską policję w zakresie działań profilaktyki społecznej i zapewnił, że będą one kontynuowane w 2018 roku.

- R E K L A M A -

Zwrócił uwagę na wiele pozytywnych postaw naszych policjantów poza służba, które przyczyniły się wielokrotnie do ratowania ludzkiego życia czy zatrzymywania sprawców przestępstw. Na koniec podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe które otrzymał w minionym roku.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: