REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Jaki biznes w małym mieście?

poniżej dalsza część artykułu

Duże miasto duże możliwości, małe miasto małe możliwości? Nie ma co się oszukiwać, dostęp do klienta jest różny, ale w małym mieście czeka mniejsza konkurencja. Prowadzenie biznesu w małym mieście może okazać się dochodowym zajęciem, o ile przemyślimy wszystkie aspekty tego rozwiązania. Tak jak w każdym przypadku liczy się analiza konkurencji oraz wybór odpowiedniej form działalności. W tym artykule chcemy przedstawić kilka propozycji na prowadzenie biznesu w małej miejscowości.

Jaki biznes wybrać?

W małych miastach szczególnie istotna jest analiza potrzeb lokalnych mieszkańców. Mniejsze znaczenie ma za to lokalizacja i czas dojazdu. W miastach 20-50 tysięcy dostęp do większości miejsc nie zajmuje sporo czasu.

poniżej dalsza część artykułu

Koniecznie zorientuj się czy w Twoim mieście jest popyt na usługi, które zamierzasz oferować. Moda z dużych miast niekoniecznie musi mieć przełożenie na Twoje miejsce życia. Jeśli chcesz otworzyć miejsce związane z rozrywką np. kręgielnie albo pub z bilardem, zastanów się, ile osób regularnie będzie odwiedzać Twój lokal. Wspomniane kręgle są raczej rozrywką, na którą większość ludzi chodzi raz na kilka miesięcy albo nawet rzadziej. Dlatego otwieranie takiej działalności w mieście poniżej kilkuset tysięcy mieszkańców może być chybione.

Automatyczna samoobsługowa myjnia

Pierwszym pomysłem jaki chcemy Ci zaproponować jest automatyczna myjnia. Postawienie takiej myjni wymaga inwestycji, ale nie wymaga pracowników a jedynie doglądania co pewien czas. W Polsce znajdują się firmy, które pomagają otwierać takie myjnie w zamian za procent z zysków. Kierowcy regularnie myją swoje auta, więc nie musisz się obawiać o płynność finansową. Nie jest to pomysł, który pozwoli Ci na dostatnie życie, ale przyniesie istotne pieniądze do domowego budżetu.

Portal miasta

poniżej dalsza część artykułu

Czy Twoje miasto posiada portal informacyjny? W większości przypadków tak, ale wciąż istnieją miejscowości, które nie mają rzetelnego portalu informacyjnego, który warto śledzić. Taki portal pozwala na zarabianie pieniędzy z reklam Adsense, płatnych artykułów czy reklam lokalnych biznesów umieszczonych na stronie np. w formie banneru albo wpisu do katalogu firmy.

Gastronomia

Branża gastronomiczna nie jest łatwa, ale potrafi przysporzyć sporych dochodów. Jednak tu przydałoby się pewne doświadczenie oraz bardzo dobre rozeznanie rynku. Ceny i oferta muszą być dostosowane do lokalnych realiów w innym wypadku, nie będziesz mieć wielu stałych klientów. Tworzenie drogiej restauracji nie ma większego sensu, gdyż jeden taki lokal często wypełnia lokalne zapotrzebowanie (chyba, że Ty otworzysz ten pierwszy lokal). Skup się na zarabianiu na mniejszych produktach jak kawa/ciasta/kanapki/alkohol.

Własny parking

poniżej dalsza część artykułu

Jeśli w mieście brakuje miejsc postojowych ciekawym pomysłem może okazać się otwarcie płatnego parkingu. Jednak wynajęcie placu nie wystarczy, parking powinien wyróżniać się dobrą infrastrukturą, ochroną itd. świadczenie usług na najwyższym poziomie jest niezmiernie istotne.

Postaw na swoje

Fakty są takie, że większość firm upada w pierwszych miesiącach działalności. Boisz się tego? To normalne, ale nic nie daje takiej satysfakcji jak prowadzenie własnego biznesu, który się rozwija. Pamiętaj, że na etat zawsze możesz wrócić więc nic nie tracisz.

reklama

Warto przeczytać:

reklama