reklama
reklama

Jaki Internet stacjonarny wybrać do domu?

Szybko działający Internet stacjonarny jest niezwykle istotnym elementem życia w każdym domu. Musi być on dostosowany do ilości użytkowników, jak i samego przeznaczenia Internetu. Przed podjęciem decyzji warto porównać ze sobą oferty od różnych operatorów.

- R E K L A M A -

Internet stacjonarny- na co zwrócić uwagę?

Internet stacjonarny jest podstawową usługą, która znajduje się niemal w każdym domu. Dobrze działający Internet pozwala na sprawne uzyskiwanie połączeń, oglądanie seriali i filmów w doskonałej jakości, jak i granie w gry online bez żadnych problemów. Decydując się na stałe łącze, należy wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

  • Prędkość pobierania danych– najistotniejsza kwestia. Do swobodnego korzystania z Internetu wystarczy w zupełności łącze do 300 Mb/s. Oczywiście, należy pamiętać, że im szybsze łącze, tym lepsza płynność działania sieci. W przypadku większej ilości domowników i intensywnego korzystania z sieci (oglądanie filmów, granie w gry online, ściąganie dużych plików) najlepszą opcją będzie oczywiście szybszy Internet,
  • Limit danych– wszelkie ograniczenia nie są zbyt korzystną opcja, a standardem jest już Internet stacjonarny bez limitów,
  • Rodzaj połączenia– nowoczesną i niezwykle funkcjonalną propozycją jest światłowód. Najpierw oczywiście należy sprawdzić, czy jest on dostępny w danym miejscu, a jeśli tak to z pewnością warto się na niego zdecydować. Jego główną zaletą jest świetna prędkość pobierania oraz wysyłania danych,
  • Dodatkowe usługi– wiele operatorów, oprócz samego Internetu oferuje też inne usługi. Na rynku znaleźć można oferty łączone, dzięki którym w pakiecie znajdują się też usługi telefoniczne, telewizja kablowa czy dostęp do platformy streamingowej. W ten sposób można skorzystać z paru usług w niższej cenie, aniżeli wybierając je wszystkie z osobna.

Wybierając Internet stacjonarny, należy także mieć na uwadze samo jego przeznaczenie. Inne rozwiązanie sprawdzi się w przypadku korzystania z Internetu jedynie do podstawowych czynności (przeglądanie portali społecznościowych, odbieranie wiadomości) a inne do pracy czy nauki zdalnej i grania w gry online. Istotna jest też liczba domowników, którzy będą korzystali z Internetu stacjonarnego. Trzeba wziąć pod uwagę oczekiwania wszystkich osób, które będą korzystały z Internetu, a ich wymagania mogą się od siebie znacznie różnić.

- R E K L A M A -

Światłowód w domu, czyli komfortowy i szybki Internet

Najchętniej wybieranym Internetem jest ten światłowodowy, który niesie ze sobą wiele możliwości. Technologia ta gwarantuje stabilny dostęp do sieci i osiąganie zaskakujących prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Niebywała szybkość tego Internetu wynika z zastosowania przewodu wykonanego z włókna szklanego oraz tworzyw sztucznych. Co ważne, sygnał przesyłany tą drogą jest odporny na zakłócenia wynikające z niekorzystnych warunków pogodowych. Światłowodowy Internet stacjonarny pozwala na błyskawiczne ściąganie i przesyłanie nawet dużych plików, ponadto dzięki niemu można odtwarzać filmy w najwyższej jakości 4K. Warto podkreślić, że działa on sprawnie, nawet jeśli z Internetu korzysta w tym samym czasie wielu domowników. Więcej o Internecie światłowodowym można przeczytać na  fastinternet.

 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: