reklama

Jaki laptop dla seniora?

Zakup laptopa dla starszej osoby nie jest prosty.

- R E K L A M A -

Sprzęt musi bowiem mieć trochę inne parametry niż ten kupowany dla osób młodych. Na co więc zwracać uwagę na zakupach?

Cechy dobrego laptopa dla starszych osób

Wiele starszych osób na co dzień korzysta z możliwości, jakie daje Internet. Są jednak i takie osoby, które dopiero od niedawna zaprzyjaźniają się z komputerem czy laptopem. Kupując pierwszy laptop dla osoby starszej należy przede wszystkim wybrać taki, który ma wygodną klawiaturę. Jeśli osoba, dla której kupujemy laptop ma kłopoty ze wzrokiem wybierzmy taki, który ma czytelny ekran. W przypadku laptopa dla starszej, mającej problemy ze wzrokiem osoby, nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest ten, który ma ekran o rozdzielczości Full HD. Laptop dla seniora nie powinien być zbyt ciężki. Z pewnością osoby starsze nie potrzebują laptopa z dużą ilością pamięci RAM czy z super wydajnym procesorem. Na pewno jednak przyda się im laptop wyposażony w kamerkę i mikrofon. Na rynku dostępne są również laptopy, w których sprzęty te nie zostały zamontowane przez producenta. Dokupienie ich nie stanowi jednak najmniejszego problemu. Laptop z dobrej jakości kamerką i mikrofonem umożliwi kontakt z bliskimi osobami. Wszyscy przeżywamy obecnie bardzo trudny czas, kontakt z bliskimi osobami jest dla osób starszych bezcenny.

- R E K L A M A -

Cena laptopa

Dla wielu osób cena laptopa będzie bardzo istotnym kryterium wyboru. Dobrej klasy laptop dla seniora kosztuje około 1000 zł. Nie jest to cena wygórowana. Dla seniora można kupić również laptop używany. Szczególną uwagę warto zwrócić na laptopy poleasingowe. Laptopy poleasingowe w Warszawie sprzedaje wiele sklepów. Planując zakup takiego właśnie laptopa warto zwrócić uwagę na ofertę, którą przygotował sklep internetowy vedion.pl. Dzięki temu, że sklep prowadzi sprzedaż za pośrednictwem Internetu z jego oferty mogą skorzystać klienci z całego kraju. Warto dodać, że na sprzedawany w sklepie sprzęt udzielana jest kilku miesięczna gwarancja.

Laptop dla seniora z kamerką i mikrofonem umożliwi im kontakt z bliskimi. Zaletą laptopów jest to, że ich obsługa jest prostsza niż stacjonarnego komputera. Osoby starsze docenią też to, że laptop jest lekki i mobilny.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: