reklama

Jaki stół wybrać do małej jadalni?

Najczęstszym problemem, podczas urządzania małej jadalni, jest wybór stołu, pozwalającego na komfortowe spożywanie posiłku. W końcu ograniczona powierzchnia, znacznie utrudnia znalezienie wariantu, przy którym będzie mogła usiąść cała rodzina. Jak się okazuje jednak, mebel ten wcale nie musi zajmować dużo miejsca. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni model.

- R E K L A M A -

Czym kierować się wybierając stół do małej jadalni?

Nie każde mieszkanie jest na tyle duże, aby można było urządzić w nim przestronną jadalnię. Kto jednak powiedział, że obszar do spożywania posiłków, musi być ogromny? Otóż nie trzeba zamieszkiwać pokaźnej rezydencji, aby wygospodarować tego typu strefę w domu czy mieszkaniu. Klucz do sukcesu, stanowi bowiem odpowiednio dobrany stół. Jakie czynniki zatem warto wziąć pod uwagę przy zakupie tego mebla? Oto one:

  •         Wymiary. Przed udaniem się do sklepu meblowego, w celu znalezienia idealnego stołu, w pierwszej kolejności należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, przeznaczone na jadalnię. Zanim pokusimy się o zakup konkretnego modelu, weźmy także pod uwagę ilość miejsca, jaka będzie nam niezbędna do komfortowego odsunięcia krzesła czy swobodnego obejścia stołu.
  •         Kształt jadalni. Poza wspomnianymi powyżej wymiarami, bardzo ważny jest także kształt jadalni. Jeżeli do dyspozycji mamy wąskie pomieszczenie, to w tym wypadku najlepszym wyborem okaże się stół prostokątny lub eliptyczny. W przypadku przestrzeni o małej szerokości, warto rozważyć model prostokątny, który będzie można ustawić jedną krawędzią do ściany. W niewielkiej jadalni o kwadratowym kształcie, idealnie sprawdzi się stół okrągły.
  •         Estetyka i styl. Mała przestrzeń jadalniana wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z modnych mebli. Na rynku dostępny jest ich tak duży wybór, że z łatwością znajdziemy wariant, odpowiadający nam zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie.

Jakie stoły najlepiej sprawdzą się w małej jadalni?

Niewielkie pomieszczenia dają mniejsze możliwości aranżacyjne. Nie oznacza to jednak, że brakuje rozwiązań, które pozwolą na stworzenie w nich efektownych aranżacji. Żeby jednak tak się stało, warto zawęzić obszar poszukiwań i ograniczyć się do kilku modeli stołów. Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, że w niewielkich pomieszczeniach, niekoniecznie dobrze prezentować się będą ciężkie i masywne meble. Dlatego też najlepiej postawić na delikatne modele w jasnych kolorach. Lekkie stoły o prostych kształtach i cienkich nogach, z całą pewnością pomogą zachować w pomieszczeniu równowagę i harmonię.

- R E K L A M A -

W przypadku małych jadalni, warto także rozważyć wybór rozkładanych stołów. Na co dzień, nie zajmują one dużo miejsca, a w przypadku większych uroczystości, doskonale poradzą sobie z pomieszczeniem wszystkich gości. Pamiętajmy jednak o tym, aby zwrócić uwagę, jakie wymiary osiąga dany model, po jego rozłożeniu. To pozwoli nam uniknąć rozczarowania i konieczności zwrócenia zakupionego produktu. Poszukują stołów do małych pomieszczeń, warto sprawdzić ofertę e-sklepu Vokato, dostępną tu:https://vokato.com/pomieszczenia/jadalnia/stoly-do-jadalni. Duży wybór modeli pozwoli nam znaleźć wariant, odpowiadający naszym potrzebom i wymaganiom

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: