reklama
reklama

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Drzwi przesuwne to modny i funkcjonalny element aranżacji wnętrz. Z pewnością każdy, kogo zachwyciła forma popularnych barn doorów, zastanawia się, jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

- R E K L A M A -

Zastosowanie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to atrakcyjny element do zaaranżowania wnętrza w domu lub niektórych miejscach publicznych (np. hotel, biuro, spa). Sprawdzają się w praktycznie każdej przestrzeni, dzięki czemu możemy jej sporo zaoszczędzić. Drzwi przesuwne można zastosować jako ruchome ściany, które optycznie powiększają przestrzeń i dzielą ją na strefy funkcjonalne. W ten sposób możemy podzielić nawet bardzo wąską lub skośną przestrzeń (np. zagospodarować garderobę).

Naścienny system drzwi przesuwnych

Montowane na ścianie drzwi przesuwne mogą mieć widoczne lub ukryte prowadnice, po których przesuwają się wzdłuż ściany. Montaż jest dość łatwy i można dopasować takie drzwi do wielkości otworu drzwiowego. Można wybrać jedyny w swoim rodzaju wzór, który nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Z tego powodu naścienne drzwi przesuwne są tak chętnie wybierane.

- R E K L A M A -

Listwa ukrywająca prowadnice ma prosty profil i można ją dopasować do materiału drzwi. Sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach o jednolitych kolorach i materiałach. Warto pamiętać, że system drzwi przesuwnych z ukrytymi prowadnicami jest przeznaczony do lekkich konstrukcji.

- R E K L A M A -

Wybierz system drzwi przesuwnych w sklepie internetowym bonmario.com!

System drzwi przesuwnych wewnątrz ściany

System drzwi przesuwnych możemy ukryć w kasecie wewnątrz ściany. Plusem tego rozwiązania jest lepsze wycieszenie i możliwość aranżacji sąsiadujących ścian. Takie systemy są sprzedawane w gotowych zestawach dostosowanych do konkretnego typu drzwi i ścian. Musimy jednak mieć na uwadze, że decydując się na wewnątrzścienny system, musimy przeprowadzić drobny remont, by ich montaż był możliwy.

Przysufitowy system drzwi przesuwnych

To ciekawa wizualnie alternatywa dla ścian przesuwnych. Drzwi są wysokości ściany, co sprawia, że wnętrze optycznie się wydłuża i zostaje lepiej oświetlone. Drzwi przesuwne podwieszane na jednym torze jezdnym (górnym) nie ingerują w podłogę i pozwalają na funkcjonalne podzielenie przestrzeni. Takie systemy drzwi przesuwnych pasują do nowoczesnych wnętrz, w których bardzo istotne są jednolite powierzchnie (zazwyczaj są to biura).

Wybierz system drzwi przesuwnych idealny dla Twojego wnętrza!

Spośród wymienionych rodzajów systemów drzwi przesuwnych możemy wybrać model, który pasuje do danego wnętrza i jego mieszkańców. W ofercie sklepu internetowego bonmario.com znajdują się modele drzwi przesuwnych w różnym stylu, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Przy zakupie drzwi przesuwnych musimy wziąć pod uwagę wytrzymałość elementów systemu i sprawdzić możliwości konstrukcyjne ściany, na której chcemy go zamontować. Musimy także dokonać starannych pomiarów otworów drzwiowych. Warto w tym celu skontaktować się z fachowcem. System drzwi przesuwnych powinien być funkcjonalną ozdobą na długie lata.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: